Podskoki kibiców wywołały trzęsienie ziemi w Meksyku

Opublikowano: 19.06.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 598

Sejsmolodzy zarejestrowali w Meksyku niewielkie trzęsienie ziemi podczas meczu narodowej reprezentacji z drużyną Niemiec podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, poinformowała regionalna sieć monitorowania trzęsień ziemi SIMMSA.

Trzęsienie ziemi miało charakter sztuczny i było skutkiem masowych podskoków fanów w 35. minucie, kiedy Irving Lozano strzelił w bramkę niemieckiej reprezentacji.

Podziemne wstrząsy odnotowano w co najmniej dwóch punktach stolicy przez siedem sekund po strzale, który przyniósł Meksykanom zwycięstwo nad aktualnymi mistrzami świata.

Mecz odbył się na stadionie „Łużniki” w Moskwie i zakończył się wynikiem 1:0.

W 1988 roku analogiczny przypadek miał miejsce w Luizjanie podczas turnieju amerykańskiego futbolu pomiędzy dwoma uniwersyteckimi zespołami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. agama 19.06.2018 09:40

  teraz niech jakiś ktoś powie, że przeludnienie nie przyczynia się do trzesień ziemi….

 2. Xman 19.06.2018 15:45

  @agama Pytanie czy przeludnienie w ogóle istnieje bo według mnie to mit.

 3. Jedr02 19.06.2018 17:07

  Stwierdzenie że ludzi jest za dużo wymaga zdefiniowania co to jest za dużo. Jak będziemy to definiować przez pojemność środowiska, to w przypadku ludzi mamy ten problem że ludzie maja duży wpływ na zużywanie przez siebie zasobów i nie da się pojemności środowiskowej sprowadzić tylko do ich liczby. Człowiek żyjący skromnie może zużywać wielokrotnie mniej zasobów. Np. wystarczy że ludzie zmniejszą spożycie mięsa na rzecz warzyw strączkowych i już mamy wzrost pojemności środowiskowej. Niektóre regiony świata są w tym rozumieniu przeludnione i czeka je katastrofa jak się jakiś kroków nie podejmie. Ale są też miejsca wyludnione, jak sąsiednia nam Ukraina 🙂

 4. realista 19.06.2018 18:38

  co za odmóżdżający sport…
  i jeszcze ludzie skaczą przy tym jak małpy… .. .

 5. MasaKalambura 19.06.2018 20:36

  22 dorosłych ludzi za bajońskie sumy usiłuje nogami umieścić skórzany balonik do stalowej ramki ku uciesze tłumów, płacących im za to.

 6. Konter 20.06.2018 01:45

  “Jestem człowiekiem inteligentnym i nie interesuje mnie piłka nożna więc na każdego prymitywnego fana tego sportu patrzę z góry i z pogardą”. Dojrzałe podejście panowie.

 7. MasaKalambura 20.06.2018 07:03

  Ja cytowałem swojego nauczyciela historii z podstawówki. To była jedna z ciekawszych wizji rzeczywistosci jakie nam przedstawił. Rzymskie: Chleba i igrzysk.

  Piłka nożna nie jest nudna tylko, kiedy się w nią gra. Piłkarzom się nie dziwię. Robią to co lubią i jeszcze za kasę.

  Wiadomo, ze lepiej żeby tłumy szły na mecz niż na wojnę. Ale to raczej nie oducza mas wojny a raczej daje jej atrapę na czas pokoju, trzymając w stałej gotowości do zabijania i nienawidzenia innych flag. Nacjonalizm i kult ciała. Tym jest dzisiejszy sport. Atrapa religii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.