Podemos w sondażu przed PSOE

Opublikowano: 05.02.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 519

Podemos, ugrupowanie uważane w Hiszpanii za odpowiednik Syrizy, jest drugą pod względem popularności partią w kraju. W sondażu Centrum Badań Socjologicznych (CIS), poparcie dla Podemos zadeklarowało prawie 24 proc. ankietowanych. Większym wsparciem cieszy się tylko rządząca Partia Ludowa (PP).

Obecnie Partia Ludowa ma większość głosów w parlamencie. Gdyby dzisiaj odbyły się wybory, zdobyłaby o połowę mniej, jednak wciąż byłaby najsilniejszą formacją. Niewiele mniejsze poparcie ma powstała przed rokiem partia Podemos (hiszp. “możemy”), któremu przewodzi Pablo Iglesias. Ugrupowanie to stawia sobie za cel przejęcie w Hiszpanii władzy.

– Pokonamy w wyborach Partię Ludową. 2015 jest rokiem zmian – zapowiadał Iglesias podczas sobotniej manifestacji Podemos. Na razie jego ugrupowanie pokonało w sondażu Hiszpańską Socjalistyczna Partia Robotnicza (Partido Socialista Obrero Español – PSOE), która po raz pierwszy w czasach demokracji nie jest jedną z dwóch najczęściej popieranych.

Pomimo poprawy sytuacji ekonomicznej Hiszpanii prawicowy rząd wciąż jest nisko oceniany przez społeczeństwo, przy czym najgorzej – ministrowie pracy i edukacji.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Rozbi 05.02.2015 19:57

    Tak jak po kryzysie w latach 30-tych do władzy doszły faszystowskie partie tak teraz dochodzą partie skrajnie lewicowe .
    Czy tylko ja widzę analogię ?

  2. jegor 05.02.2015 22:10

    @Rozbi, chyba tylko Ty widzisz analogię, ale to tylko skutek zbyt poważnego traktowania nalepek (skrajna lewica, skrajna prawica, skrajne centrum itp.) tworzonych przez propagandę. Spróbuj nie kierować się nalepkami, ale zdrowym rozsądkiem przy analizowaniu działań i programów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.