Podatki rosną, mimo, że PO i PiS zamieniły się miejscami

Opublikowano: 30.12.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2357

Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska aktualnie zamienili się miejscami. Pierwsi podatki podwyższali, drudzy krytykowali, teraz drudzy podwyższają, a pierwsi krytykują. Najnowszy przykład to opłata paliwowa.

Jak wynika z opublikowanego obwieszczenia Ministra Infrastruktury, stawki opłaty paliwowej, zawartej w cenach paliw silnikowych wzrosną w 2024 r. aż o 13,2 proc., co w praktyce oznacza podwyżkę o 4-5 gr na litrze paliwa. Więcej zapłacą zatem kierowcy na stacjach, a branża transportowa podniesie ceny usług, bo finalnie podatek zawsze finansuje konsument, choćby nie wiadomo jakich „zaklęć” używali rządzący.

POPiS podatki podwyższa od zawsze, zmienia się tylko partyjna narracja. Partia znajdująca się w opozycji krzyczy, że partia rządząca podnosi podatki, a rządzący odkrzykują, że nie mają na to wpływu. Przy takiej właśnie narracji od lat podwyższany jest np. ZUS.

Teraz podobny scenariusz obserwujemy przy opłacie paliwowej. Waldemar Buda z PiS-u oburza się, że dotychczasowa totalna opozycja podnosi ceny na stacjach. Polityk przypomniał wpis na „Twitterze” obecnego szefa resortu infrastruktury Dariusza Klimczaka z 12 października 2021 roku, kiedy polityk ludowców pisał: „Można obniżyć opłatę emisyjną, opłatę paliwową, marżę rafineryjną itd.”, a dopytywany wówczas „po co?”, odpisywał: „Żeby było tańsze paliwo, za które każdy z nas płaci”.

Oczywiście PiS mógł zrobić to samo, aby obniżyć podatki, ale tego nie zrobił. Ba! Opłata emisyjna to przecież w całości „dzieło” PiS-u.

Platforma i reszta tymczasem odpowiada, że nie ma wpływu na podniesienie opłaty paliwowej, bo tak wynika z ustawy. Ale inaczej śpiewała, gdy była w opozycji. Powyżej mamy przykład Klimczaka, a w kampanii sam Tusk mówił, że ma konkretne rozwiązania, aby paliwo było po 5 zł i że to nie są „żadne cuda”.

Rzeczywistość jest jednak taka, że ekipa Tuska robi dokładnie to samo, co robiła ekipa Morawieckiego. Podnosi podatki. Jako rządzący twierdzą, że inaczej się nie da, a jako opozycja krzyczą, że to skandal i można inaczej. POPiS w pełnej krasie.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 31.12.2023 01:02

    100 dni rządu
    ną comments

  2. Denisrozrabiaka 31.12.2023 01:10

    Orlen jako monopolista z 51 procentowym udziałem prywatnych inwestorów – jest firmą prywatną. Nawet jak co miesiąc będą podwyższali ceny o 50 groszy – nikt nie fiknie- obywatele będą mniej jeść

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.