Pocztowcy więcej pracują, a podwyżek brak

Opublikowano: 30.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 753

Liczba obsłużonych przez Pocztę Polską paczek i przesyłek kurierskich w 2019 r. wzrosła o blisko 19 proc. w porównaniu do 2018 roku. Tymczasem pracownicy nie otrzymują podwyżek.

Jak czytamy w komunikacie, ubiegły rok był rekordowy dla Poczty Polskiej pod względem liczby obsłużonych paczek i przesyłek kurierskich. „W ubiegłym roku przychody z obsługi paczek i przesyłek kurierskich wyniosły 1,05 mld zł” – poinformował cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.

Spółka wskazała, że taki wynik to w dużej mierze zasługa rekordowego szczytu przedświątecznego, który rozpoczął się już na początku listopada. W porównaniu z 2018 r., w ostatnim przedświątecznym tygodniu ubiegłego roku Poczta obsłużyła o 40 proc. paczek więcej. Rekord dzienny zanotowano 16 grudnia.

Poczta Polska to największy polski pracodawca, zatrudniający ponad 80 tys. pracowników na umowy o pracę. Nie zamierza on jednak wynagrodzić podwyżkami osób, które wykonują coraz więcej obowiązków. „Natomiast nasze płace średnio wzrosły o 0%, a płaca realna wręcz spadła. Przy czym należy dodać, że roboty mieliśmy więcej niż w zeszłym roku. Ale tego poczta do publicznej wiadomości już nie poddaje” – informuje profil facebookowy o nazwie „Pocztowcy, czas na strajk”.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dfg
Użytkownik
dfg

Mam wrażenie, że strajk to druga nazwa tej firmy. Listy wysyłane priorytetem na odległość 20 km idą 2 tygodnie.

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Miałem jeszcze nie tak dawno wiele wspólnego z tą firmą. Włosy dęba stają jak bardzo jej pracownicy są zarzynani i w jak potwornych warunkach często pracują. Nie jest więc żadnym argumentem fakt nieterminowych doręczeń, które nie są aż tak częste. Mogę podać przykład przeciwny z własnego doświadczenia: przesyłka z miasta wojewódzkiego do małej mieściny w innym województwie szła …18 godzin.