Poczta Polska podana do prokuratury przez związkowców

Opublikowano: 30.05.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 878

Związkowcy Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, opierając się na wynikach dziennikarskiego śledztwa, zawiadomili prokuraturę rejonową w Warszawie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

O tym, że przygotowanie do poprzednich, nieodbytych wyborów prezydenckich kosztowało państwową firmę, jaką jest Poczta Polska grube miliony było wiadomo od kilku dni. Reporterzy jednej ze stacji telewizyjnych przeprowadzili śledztwo, z którego wynikało, że Poczta Polska jest winna ponad 68 milionów złotych firmom, z którymi zawarła umowy dotyczące przygotowań do wyborów korespondencyjnych. Zapłacono już ponad 24 miliony złotych publicznych pieniędzy. Decyzja o takiej formie wyborów zapadła w marcu, wicepremier Sasin mówił, że są drukowane karty do głosowania, a Poczta Polska jest przygotowana do ich realizacji.

Problem polega na tym, że wszystko to czyniono bez podstawy prawnej czyli bez ustawy o wyborach, która była długo procedowana w Senacie, ale kosztowne przygotowania w Poczcie Polskiej wciąż trwały. Wszelkie pytania o koszty były zbywane.

Teraz, kiedy wyniki dziennikarskiego śledztwa ujrzały światło dzienne, związkowcy z Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty złożyli zawiadomienie do prokuratury.

„Niniejszym zawiadamiamy, że Zarząd Poczty Polskiej SA (…) reprezentowany przez panów Tomasza Zdzikot – prezes, Grzegorza Kurdziel – wiceprezes, Pawła Przychodzeń – wiceprezes, Tomasza Janka – wiceprezes, Andrzeja Bodziony – wiceprezes, Tomasza Cicirko– wiceprezes, w naszej ocenie, poprzez wyprowadzenie ze spółki bez żadnych podstaw prawnych kwoty 68 896820 (…) dopuścili się działania na szkodę zarządzanej przez nich spółki Poczta Polska SA.”, czytamy w zawiadomieniu, podpisanym przez Piotra Moniuszko i Józefa Grabarczyka, prezesa i wiceprezesa WZZPP.

Ze względu na podporządkowanie prokuratury bieżącym interesom politycznym nie ma wielkiej nadziei, że podwładni Zbigniewa Ziobry wyjaśnią cokolwiek, ani, że choćby podejmą jakiekolwiek działania. W tej sprawie chodzi już tylko o to, by związkowcy pokazali, że leży im na sercu dobro firmy, która zamiast doceniać ciężką pracę swoich pracowników wikła się w polityczne, prawnie wątpliwe zagrywki za państwowe pieniądze.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
qhashbba
Użytkownik
qhashbba

I kolejny walek zorganizowany przy pomocy nieprawdziwej pandemii.

NORB
Użytkownik
NORB

Prawie sprawiedliwość. Tyle że prawie robi kolosalną różnicę. Oczywiście, że naczelny szeryf płazów i szaraków nie kiwnie nawet palcem w bucie. Nie kiwnie, bo te buciory słomą są wypchane i nie ma na nic więcej miejsca. Oczywiście buta w stylu barejowskiego Misia – “…nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi? . Tak to mniej więcej wygląda. Ale nic, ich czas już dobiega końca. Tak minął bierut, cyrankiewicz i inni anty-Słowianie.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ