Pociągi nie pojechały, bo ukradziono 600 metrów kabla

Opublikowano: 09.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 918

Utrzymywany z podatków Hiszpanów operator kolejowy Renfe wstrzymał połączenia między Barceloną a Madrytem. Powodem jest kradzież ponad 600 metrów kabli zasilających.

https://www.youtube.com/watch?v=otWn24m0OT8

Setki pasażerów kolei korzystających z linii między Madrytem a Barceloną zostało pozostawionych na długie godziny (konkretnie pięć) po tym, jak skradziono około 600 metrów kabla światłowodowego używanego w systemie sygnalizacji.

Nocna kradzież w regionie Katalonii zmusiła do zawieszenia usług pociągów łączących dwa największe miasta Hiszpanii, gdy wielu ludzi wyjechało na letnie wakacje. Pasażerowie zapełnili perony, zanim pociągi ponownie zaczęły kursować późnym rankiem. Pasażer José Luis powiedział Associated Press na stacji Atocha w Madrycie, że czekał godzinami na pociąg do Barcelony.

Katalońska policja regionalna ogłosiła, że ​​jedna osoba została aresztowana za kradzież około 600 metrów kabla. Zatrzymany to 19-letni mężczyzna. Policja nie wyklucza dalszych aresztowań.

Rzecznik firmy kolejowej powiedział, że usługa zostanie w pełni przywrócona około południa i oszacował, że co najmniej 15 odjazdów pociągów zostanie anulowanych.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.