Pociąg z Chin wyjechał do Gdańska

Opublikowano: 24.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2342

21 listopada wyruszył pierwszy regularny pociąg z Chin do Gdańska. „Widzimy w tym szansę na wykorzystanie naszej mocno rozwiniętej siatki połączeń i infrastruktury przeładunkowej” – powiedział prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Pierwsze regularne połączenie kolejowe „Euro China Train” z chińskiego Xi’an do Gdańska wystartowało 21 listopada. Jak pisze Gazeta.pl dzięki temu uda się skrócić czas transportu towarów nawet o pięć dni.

Inicjatywa powstała w ramach programu „Jeden pas, jedna droga”. Kolejny pociąg wyruszy w grudniu. Od stycznia 2020 roku taki skład będzie kursował regularnie raz w tygodniu.

Jak podkreślono stwarza to ogromne szanse dla polskiego transportu. Pociąg będzie kursował z Chin poprzez terminal kolejowy Adampol Małaszewicze (9-10 dni) do terminalu kontenerowego w gdańskim porcie (1-2 dni). Ile potrwa transport? Na razie podaje się, że 11-12 dni, ale zapowiedziano, że celem jest maksymalne skrócenie tego czasu nawet do 10 dni.

Pierwszy skład został powitany m. in. przez przedstawicieli polskich władz. W przemowach podkreślono rangę tego wydarzenia oraz ogromne znaczenie dla rozwoju Portu w Gdańsku.

„Nowe połączenie kolejowe z Chin bezpośrednio do Portu Gdańsk jest alternatywą dla portów zachodnioeuropejskich, która znacząco skraca czas dostawy kontenerów na rynki Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Widzimy w tym szansę na wykorzystanie naszej mocno rozwiniętej siatki połączeń i infrastruktury przeładunkowej” – powiedział Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Dodał, że przekłada się to również na obniżenie kosztów transportu, ponieważ mniejsza liczba operacji na kontenerze, to mniejsze koszta. „(…) Port Gdańsk może zaoferować szybszą, tańszą i konkurencyjną wobec obecnie funkcjonujących rozwiązań usługę” – podkreślił Greinke.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.