Po zamieszkach na Kapitolu policjanci odeszli ze służby

Opublikowano: 04.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 930

Tom Manger szef policji na Kapitolu w Waszyngtonie, narzeka na braki w szeregach policyjnych broniących Kongresu Stanów Zjednoczonych. Brakuje 400 funkcjonariuszy.

Policja Kapitolu USA ma niedobór funkcjonariuszy. Po 6 stycznia, kiedy doszło do zamieszek na terenie Kongresu Stanów Zjednoczonych, z pracy odeszło na emeryturę lub zrezygnowało 130 funkcjonariuszy. Komendant policji w Kapitolu, Tom Manger mówił, że sytuacja techniczna jest opanowana, problem jest z kadrami.

„Jedyną rzeczą, której nie byliśmy w stanie naprawić, że tak powiem, są problemy kadrowe i straciliśmy ponad 130 oficerów, którzy przeszli na emeryturę lub zrezygnowali” – powiedział Manger dla „Fox News Sunday”. „Fakt, że mamy uprawnienia do wzywania Gwardii Narodowej, fakt, że mamy formalne procedury w celu uzyskania dodatkowych zasobów od lokalnych organów ścigania, jest dużą pomocą” – dodał szef policji.

Szef powiedział o tym, że zamknięto Narodową Federalną Akademię Szkoleniową z powodu pandemii COVID-19, co zahamowało wyszkolenie nowych rekrutów. „Między tym, że nie byliśmy w stanie umieścić żadnych klas w akademii w poprzednim roku, z powodu pandemii, tak jak miało to miejsce w zeszłym roku. Teraz naprawdę brakuje nam około 400 oficerów do służby, w którym powinniśmy być, a to dość krytyczny problem dla nas” – dodał Manger.

Opracowanie: Sebastian Tomczak
Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.