Po upartyjnieniu dzienników lokalnych pora na „Rzeczpospolitą”?

Opublikowano: 14.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1790

Jak donosi „Onet”, koncern PKN Orlen nie zamierza poprzestać na przejęciu grupy Polska Presse. Według informatorów portalu, kolejnym celem ma być spółka Gremi Media, wydawca m.in. dziennika „Rzeczpospolita” czy tytułu giełdowego „Parkiet”.

Zgodnie z przewidywaniami, PiS rozpoczyna operacje ograniczenia pluralizmu medialnego w naszym kraju. Przejęcie ponad 120 lokalnych i branżowych tytułów, wchodzących w skład grupy Polska Presse to dopiero przedsmak tego, co nas może czekać w najbliższym czasie.

Jak podaje Onet, prowadzone są rozmowy pomiędzy przedstawicielami państwowego giganta, a kierownictwem spółki Gremi Polska, kierowanej przez biznesmena Grzegorza Hajdarowicza. Ów przebywa obecnie w Brazylii i poproszony o potwierdzenie prawdziwości podanej informacji, nie zaprzeczył, ale też nie potwierdził, odsyłając do wspólników.

Tymczasem informator „Onetu” donosi o trwających negocjacjach.

Prezes Daniel Obajtek za zgodą prezesa Kaczyńskiego dzisiaj tworzy własne imperium medialne, które w bardzo szybkim czasie ma stać się bardzo ważnym graczem na polskim rynku mediów. Zakup Polska Press to inwestycja głównie w przejęcie najważniejszych lokalnych mediów internetowych. Następnym krokiem będzie przejęcie dużego ogólnopolskiego medium – mówi źródło określane jako „wpływowy polityk”.

Co na to Orlen? Koncern w odpowiedzi na pytania dziennikarzy wydał niejednoznaczne oświadczenie. „PKN Orlen koncentruje się na rozwoju aktywów wspierających sprzedaż, które już funkcjonują albo zgodnie z zapowiedziami będą częścią Grupy ORLEN, czyli spółek Sigma Bis, Ruch i Grupy Polska Press”. W dalszych komunikatach koncern stwierdził, że rozmowy z grupą Hajdarowicza nie są prowadzone. Informatorzy twierdzą jednak co innego, zaznaczając, że na tym etapie sprawa miała pozostać tajemnicą.

Przejęcie „Rzeczpospolitej” byłoby opanowaniem medium ważnym szczególnie dla prawicowo-centrowej, raczej dobrze sytuowanych czytelników, podzielonych między PiS, a Platformę Obywatelską, a więc stanowiących target dla działań socjotechnicznych obecnej władzy. „Rz” czyta codziennie 274 tys osób.

Autorstwo: Piotr Nowak
Autorstwo: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Cosmo 14.12.2020 10:59

  I znowu wybór pomiędzy dżumą i cholerą. Jak nie
  Niemcy to PiS.

 2. drakonos 14.12.2020 13:31

  Lepszy Pis niż Niemcy. Przynajmniej majątek zostanie w Polsce, a nie wywieziony wagonami do Niemiec. Logicznym jest, że Niemcy mają wywalone na Polskę, a Pis całkowicie mieć wywalone nie może.

  Gremi ma z 300 tysięcy czytelników więc jakby kupili to za 300 milionów to prawie za darmo.

 3. Cosmo 14.12.2020 14:13

  Tak, z pewnością zostanie. I jeszcze go pomnożą a później zainwestują i rozdadzą Polakom by żyło się lżej. Ale tym z jarmułkami na głowie.

 4. janpol 15.12.2020 01:55

  Czerwońcy sami nie wiedzą czego chcą, media niemieckie źle, rządowe też źle, czyli jakie mają być? Toż jak czerwońcy dorwą się do koryta to media będą ich przecież!

 5. jaroM 15.12.2020 20:45

  Tak jak mowi janpol. Nie mozna negowac wszystkiego co robi Pis bo to nie logiczne jest nawet. Tzw totalna opozycja (POowcy) wlasnie to robia bez namyslu co ich deskredytuje (totalnie)
  W kazdym ‘normalnym’ kraju gazety w wiekszosci naleza do gospodarzy. A juz to paranoja zeby sasiedni kraj mieszal opinia u sasiada, tak jak Niemcy w Polsce. Stad tacy m. in. jestesmy skloceni

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.