Po trzęsieniu ziemi podnosi się poziom morza w Iskenderun

Opublikowano: 12.02.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2405

Poziom morza w pobliżu portu Iskenderun w południowej Turcji podniósł się w środę o kilka metrów, mieszkańcy niektórych obszarów zostali ewakuowani. Informuje o tym kanał telewizyjny TRT.

Wiele dróg zostało zalanych. Tymczasem telewizyjni eksperci zauważają, że jest to zjawisko przejściowe, które występuje po trzęsieniach ziemi.

Trudno to jednak wytłumaczyć, ponieważ tego typu zmiany zwykle towarzyszą wstrząsom sejsmicznym, które są zlokalizowane pod dnem morskim, a w przypadku dwóch silnych trzęsień ziemi w Turcji nie było mowy o towarzyszącym im tsunami.

Być może zmiana poziomu morza miała jakiś związek z podwodnym osuwiskiem, do którego mogło dojść w następstwie wstrząsów.

Wiadomo też, że trzęsieniom ziemi czasami towarzyszy zjawisko rozwodnienia gruntu. Dzieje się tak na skutek dostania się wód gruntowych do powierzchni na skutek spękania gleby.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Rhumek 12.02.2023 12:22

    A może to nie morze sie podniosło tylko morze ma może ten sam poziom a może poziom gruntu opadł ? 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.