Po raz pierwszy od 100 lat w maju spadł śnieg

Opublikowano: 23.05.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 390

Rzadkie opady śniegu w maju nawiedziły prowincję Ayubia w Khyber Pakhtunkhwa w Pakistanie. Opad miał miejsce we wtorek 19 maja 2020 roku. To bardzo rzadkie zjawisko aby w maju po 100-letniej przerwie spadł śnieg w tej części kraju.

Pobliskie obszary również doświadczyły lekkich opadów śniegu, w tym w regionie Galiyat – około 50 do 80 km na północny wschód od Islamabadu. 90-letni mieszkaniec Aybii, Haji Muhammad Aniyat Abbasi, powiedział, że nie doświadczył takiej pogody od czasu brytyjskiego panowania kolonialnego nad tym krajem.

Abbasi dodał, że jego starszy brat powiedział mu, że ostatni raz górzysty region doświadczył śniegu w maju w latach dwudziestych XX wieku. Inni mieszkańcy Pakistanu również uważają, że śnieg w maju to coś bardzo niezwykłego.

Po opadzie władze zachęcały ludzi do odpowiedniego ubierania się w związku z zimną aurą, na przykład noszenia płaszczy, aby uchronić się przed chłodem.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kierownik.karuzeli 23.05.2020 18:02

    To jest spowodowane ociepleniem klimatu, które panuje podobnie do medialnego wirusa tylko w “dużych telewizorach”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.