Po raz pierwszy na świecie dron uratował tonących

Opublikowano: 19.01.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 566

W Nowej Południowej Walii u wybrzeży Lennox Head dron Westpac Little Ripper uratował 2 tonących nastolatków. Akcja się powiodła, mimo że służby dopiero przechodzą szkolenie z obsługi urządzenia.

Zmagający się z żywiołem 15-17-letni chłopcy znajdowali się ok. 700 m od brzegu. Przez wysokie fale dotarcie do nich łodzią było właściwie niemożliwe.

Wysłany dron zrzucił nadmuchiwaną tratwę ratunkową. Chłopcy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.

Za pilotaż odpowiadał Jai Sheridan, który opisał nowe doświadczenie jako nierealne. Jak podkreśla, wzniesienie drona, przelot na miejsce zdarzenia i zrzucenie tratwy zajęły zaledwie 1-2 min. Kamera bezzałogowego statku powietrznego utrwaliła całą akcję.

“To pierwsza sytuacja, kiedy pływacy zostali uratowani przez dron wyposażony w urządzenie pomagające się utrzymać na powierzchni” – podkreślił wicepremier John Barilaro.

Rząd Nowej Południowej Walii przeznaczył 430 tys. AUD (340 tys. USA) na flotę dronów. Niektóre służą do wypatrywania rekinów, inne mają być wyposażone w kapsuły/tratwy ratunkowe czy głośniki.

Autorstwo: Anna Błońska
Na podstawie: BBC.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 19.01.2018 16:15

    Ale pierwsze drony zrzuciły bomby.
    Operatorzy tychże równiez opisują to jako nierealne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.