Po prostu zarośnięty cmentarz…

Opublikowano: 10.07.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1579

Po wstępnych doniesieniach o rzekomym znalezieniu „nieoznakowanych grobów”, były wódz Indian w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie ujawnił, że istnienie tych grobów jest powszechnie znane, ponieważ są one częścią wykorzystywanego wciąż cmentarza.

W tym tygodniu media głównego nurtu poinformowały, że radar penetrujący grunt odkrył 182 nieoznaczone groby na terenie dawnej szkoły Kootenay Residential School w St. Eugene Mission na obrzeżach Cranbrook w Kolumbii Brytyjskiej

Były wódz St Mary’s Indian Band i była uczennica tej szkoły, Sophie Pierre, powiedzieli „Global News”, że nie jest to nowość dla społeczności. „Nie ma tu mowy o odkryciu, wiedzieliśmy, że jest, to cmentarz” – powiedział Pierre. „Fakt, że na cmentarzu znajdują się groby, nie powinien nikogo dziwić”.

Wyjaśniła, że groby zostały oznaczone drewnianymi krzyżami, które z czasem uległy zniszczeniu. Używanie drewnianych oznakowań jest nadal powszechną praktyką wśród wielu rdzennych społeczności w całej Kanadzie.

Najprawdopodobniej, niektóre dzieci, które były w szkole z internatem, zmarły tutaj z powodu [gruźlicy] lub innych chorób i zostały tam pochowane” – powiedział Pierre. „Ale to cmentarz. Ten cmentarz jest nadal aktywnie wykorzystywany. Właśnie pochowaliśmy tam jednego z naszych członków w zeszłym miesiącu” – powiedziała. „Każdy, kto zmarł w mojej społeczności, został tam pochowany”.

Większość doniesień mediów głównego nurtu obwinia Kościół katolicki, nie wspominając o wysokim wskaźniku gruźlicy wśród rdzennych dzieci i braku odpowiedniego wsparcia finansowego ze strony rządu kanadyjskiego.

Kiedy w latach dwudziestych rząd nakazał uczęszczanie do szkół, dzieci siłą usuwano z rodzin, a rodzicom groziło więzienie, jeśli nie zastosują się do tego. Po przybyciu do szkoły dzieci rzadko widywały swoje rodziny, a wiele z nich znikało lub nigdy więcej ich nie widziano.

Ważnym elementem narracji o szkołach stacjonarnych, często ignorowanym przez media głównego nurtu, jest to, że Departament do Spraw Indian, powołując się na koszty finansowe, odmówił wysłania do domu ciał dzieci, które zmarły w szkołach wyznaczonych przez rząd, co oznacza, że musiały być tam pochowane.

Gdy media publikują zarzuty i rażąco przesadzone relacje, wiele kościołów katolickich jest doszczętnie palonych, podczas gdy inne są niszczone. Kościoły te służą rdzennym katolikom, którzy są teraz pozostawieni bez kościołów i dostępu do niezbędnych sakramentów. Niektórzy urzędnicy nawet zachęcają do takich działań w mediach społecznościowych.

Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 10.07.2021 12:46

    Oj, pedofilskie elity też chyba maczały w tym palce.

  2. robi1906 10.07.2021 17:25

    Jak najbardziej, z tego co sobie przypominam opisał to David Icke.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.