Pływający dom o wyglądzie statku kosmicznego

Opublikowano: 21.11.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1074

Na początku tego roku firma Jet Capsule, która jest znana z produkcji mini-jachtów, wprowadziła koncepcję pływającego domu UFO, który ma kształt spodka kosmicznego.

Jego główne cechy to umiejętność dryfowania po morzach i pełna autonomia, która jest uzyskana dzięki panelom słonecznym oraz turbinom wodnym. Teraz włoscy projektanci przedstawili zaktualizowaną i ulepszoną wersję pływającego domu, który wkrótce będzie mógł zostać wprowadzony na rynek.

Podobnie jak jego poprzednik, UFO 2.0 to pływający dom, który jest zbudowany z włókna szklanego i węglowego. Dom umożliwia właścicielom obserwowanie podwodnego świata, ponieważ sypialnie są zanurzone w wodzie. Statek posiada trzy piętra, a klienci będą mieli możliwości rozszerzenia jego projektu do czterech sypialni.

W przeciwieństwie do pierwszej wersji, UFO 2.0 posiada dwa silniki, które umożliwiają statkowi do przemieszczania się z prędkością 16 km/h. Całość zasilana jest energią elektryczną poprzez panele słoneczne, turbiny wiatrowe oraz turbiny wodne. Wszystkie te źródła są podłączone do zespołu 16 akumulatorów, które magazynują energię.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Earth-chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.