Płatki śniadaniowe dla dzieci są skażone Roundupem

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3087

Environmental Working Group (EWG) zebrała świeże dane na temat poziomów toksycznego glifosatu (Roundupu) w kilku popularnych płatkach śniadaniowych na bazie owsa. Opinia badań jest taka, że wszystkie zawierają przynajmniej śladowe ilości herbicydu powodującego raka, podczas gdy większość ma bardzo wysokie poziomy.

Dr Olga Naidenko, starszy doradca naukowy w EWG, wraz z Alexis Temkin, toksykologiem w EWG, zidentyfikowali obecność glifosatu we wszystkich 21 testowanych produktach zbożowych i przekąskach na bazie owsa. Stwierdzono, że wszystkie oprócz czterech z tych produktów zawierają glifosat na poziomach wyższych niż to, co według EWG jest „bezpieczne dla zdrowia dzieci z wystarczającym marginesem bezpieczeństwa”.

Najgorszym produktem był chrupki Cheerios Medley Crunch firmy General Mills, które mają 833 części na miliard lub ppb glifosatu. Na drugim miejscu znalazły się płatki owsiane Cheerios Toasted Whole Grain Oat Cereal Cheerios firmy General Mills, które miały glifosat w ilości 729 ppb.

Cheerios Honey Nut firmy General Mills był jednym z niewielu produktów zbożowych, który miał wartości poniżej normy bezpieczeństwa dla dzieci wynoszącej 160 ppb glifosatu, i zawierały 147 ppb glifosatu zgodnie z testami EWG. Najlepiej wypadł produkt Nature Valley Fruit & Nut oraz Dark Chocolate & Nut, Chewy Trail Mix Granola Bars, z zawartością 76 ppb glifosatu.

Cała masa innych testowanych produktów General Mills i Nature Valley znalazła się gdzieś pomiędzy tymi górnymi i dolnymi poziomami, przy czym nadal w większości przekraczając wskaźnik bezpieczeństwa dla dzieci EWG wynoszący 160 ppb glifosatu.

Ostatnie odkrycia są znaczące, ponieważ po raz kolejny dowodzą, że płatki śniadaniowe dla dzieci, a zwłaszcza te, które nie są organiczne i zawierają składniki owsiane, są toksycznym koszmarem, który jest całkowicie ignorowany przez federalne władze zajmujące się zdrowiem.

Na podstawie: NaturalNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.