PKW chce pozbawić Konfederację subwencji dla partii

Opublikowano: 28.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1852

Jak podaje niezawodne źródło informacji wszelakich czyli „Niezależna” (należąca do kawalera orderu bezpieki Ukrainy Sakiewicza): „Jak wynika z medialnych doniesień, Konfederacja może stracić subwencję w wysokości ok. 7 mln zł. Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych partia przekroczyła próg 1 procenta, przewidziany dla przyjmowania niematerialnych korzyści majątkowych. Niedawno Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) podjęła w tej sprawie uchwałę, a wkrótce zajmie stanowisko ws. rocznego sprawozdania finansowego Konfederacji.”

Co to takiego te „niematerialne korzyści majątkowe”? M.in: „Chodzi o setki wpisów w mediach społecznościowych („Twitter”, „Facebook”, „YouTube”), na profilach partii Wolność (aktualnie KORWiN) i Ruchu Narodowego, które dotyczą promocji kandydatów do parlamentu, zachęcają do zbiórki podpisów, a także zawierają prośby o finansowanie KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.”

Okazuje się, że spontaniczne (lub nie) wpisy sympatyków Konfederacji są uważane za „niematerialne korzyści” w rozumieniu prawa wyborczego. PKW wyceniła nawet cenę jednostkową jednej takiej „korzyści”. „Stawka 100-200 zł za jeden post i tak jest stosunkowo niska, jak na warunki rynkowe. Trzeba byłoby sprawdzić, ile takich postów było i pomnożyć”.

Nigdy nie sądziłem, że jeden wpis na mediach społecznościowych ma taką wartość… Jeśli już jednak PKW chce iść tą drogą to niech policzy miliony wpisów pisowskich trolli. Niech policzy setki godzin nachalnej propagandy w KurVizji. Tylko, że w tym przypadku wartość tych “niematerialnych korzyści” jest jak najbardziej materialna i nie wynosi 100 zł za minutę. Czas antenowy stacji żyjącej z naszych podatków kosztuje dużo więcej niż wpisy w sieci.

Jak widać z powyższego partia mająca w nazwie „prawo” i „sprawiedliwość” za nic ma zwykłą przyzwoitość. Geniusz z Żoliborza doskonale wie, że jedyne ugrupowanie, które może im odebrać głosy, to właśnie Konfederacja. Swojej siostrzanej partii, czyli PO, tak skrupulatnie nie wyliczają „korzyści niematerialnych”. To akurat jest zrozumiałe.

Autorstwo: Jarosław Ruszkiewicz
Źródło: Niepodległy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.