PiS zapowiada powołanie kolejnej „narodowej” agencji

Opublikowano: 19.09.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2080

Jakby było mało wszelakich narodowych, głównie z nazwy, agencji służących do wstawiania swoich ludzi na stołki, to PiS zapowiada utworzenie kolejnej. Tym razem Narodowej Agencji Rewitalizacji Zabytków.

Zapowiedział to minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który wybrał się do Kielc z okazji… wybudowania stanu surowego zamkniętego budynku Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W trakcie kampanii politycy najwyraźniej odwiedzają nawet obiekty wybudowane na razie na tyle, by do środka nie napadało. Co ciekawe, koszt budowy tego teatru wyniesie aż 150 milionów złotych. Gliński chwalił się, że przekazał na ten cel 80 mln zł z pieniędzy podatników. Kolejne 70 mln dołożą także podatnicy, ale już głównie ci z Kielc.

Gliński, stojąc na tle rusztowań, zachwalał, że teatr ten będzie budowlą na „kolejne 140 lat”. I jednocześnie zapowiedział utworzenie wspomnianej agencji, bo trzeba remontować więcej zabytków w Polsce. „Dlatego powołujemy, mam nadzieję, że natychmiast po wygranych wyborach, Narodową Agencję Rewitalizacji Zabytków. Będzie się ona dokładała do rewitalizacji centrów miast. […] Musimy jeszcze więcej inwestować, bo inwestycje w kulturze są najbardziej efektywnymi inwestycjami w ogóle. Jedna złotówka zainwestowana w kulturę, to co najmniej trzy złote dochodu dla nas wszystkich, a myślę, że więcej” – mówił Gliński.

Jak to wyliczył? „Bo to się przekłada na nasze ambicje, nasze myślenie i mentalność, podnoszenie świadomości społecznej. To jest samo dobro” – przedstawiał dość pokrętnie wyniki swych obliczeń.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.