PiS zacieśnia współpracę z Żydami

Opublikowano: 16.01.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 7

Ostatnie dni składają się na kolejny odcinek spektaklu dotyczącego zbliżenia się Prawa i Sprawiedliwości ze środowiskami żydowskimi. Wpierw izraelski lobbysta Jonny Daniels zapoczątkował współpracę swojej fundacji z Pocztą Polską w sprawie „uwiecznienia pamięci zagłady Żydów w Europie i jej ofiar”, natomiast nieco później prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielem Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, ale w tym przypadku nie poinformowano o temacie rozmów.

Doniesienia o współpracy z żydowskimi instytucjami są w przypadku obozu „dobrej zmiany” mocno lakoniczne, stąd nie inaczej było tym razem. W ubiegły czwartek Poczta Polska poinformowała więc, że z inicjatywy Fundacji „Pocztowy Dar” przeprowadzono spotkanie dotyczące nawiązania współpracy z fundacją „From the Depths”, czyli podmiotu kierowanego przez żydowskiego lobbystę Jonny’ego Danielsa, pośredniczącego w spotkaniach pomiędzy izraelskimi politykami a przedstawicielami rządu PiS i Zjednoczonej Prawicy.

Oficjalnie współpraca ma dotyczyć uhonorowania Polaków ratujących Żydów w trakcie II wojny światowej, zaś już w tej chwili do obiegu trafiły okolicznościowe kartki pocztowe z okazji obchodzonego 27 stycznia Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu. W najbliższym czasie państwowe spółki mają włączyć się natomiast w inicjatywę fundacji Danielsa, która ma polegać na odszukiwaniu i upamiętnianiu Polaków zaangażowanych w obronę Żydów przed Niemcami. Najciekawszy wydaje się oczywiście aspekt finansowy całego przedsięwzięcia, lecz nie poinformowano o ewentualnych dotacjach na organizację „From the Depths”.

Przedwczoraj swoją cegiełkę do budowania relacji PiSowsko-żydowskich dołożył natomiast prezydent Andrzej Duda. Spotkał się on bowiem z dyrektorem wykonawczym Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC), Davidem Harrisem. Na oficjalnej stronie internetowej głowy państwa czytamy o „dobrych relacjach” z tą organizacją, a także zaledwie o jednym temacie rozmów jakim miały być obchody stulecia polskiej niepodległości. O czym poza tym rozmawiali Duda z Harrisem? Tego nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że AJC jest żydowską organizacją lobbingową, która od ubiegłego roku ma swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Wówczas Duda zachwalał rolę tej żydowskiej organizacji w integracji naszego kraju ze strukturami euroatlantyckimi, zaś sam Harris jeszcze kilkukrotnie pojawiał się od tego czasu w Polsce.

Na podstawie: Prezydent.pl, Poczta-Polska.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Husar
Użytkownik
Husar

Boże przenajdroższy oc co tu chodzi ? Po co Duda tak celebruje tych żydów? Chłopie jesteś prezydentem Polski czy żydów? Kreują nam marionetki i pacynki przed wyborami na które rzekomo mamy oddawać głosy. Czas zmienić ustrój na prawowity ustrój narodu polskiego, Samostanowienie Narodu sprzed rozbiorów.

duchtesciowej
Użytkownik
duchtesciowej

Leczniczą marychę też od pejsów biorą i to za ogromne pieniądze, a w PL mamy tylu specjalistów od uprawy i dystrybucji…

duchtesciowej
Użytkownik
duchtesciowej

Tak ogólnie co się dziwić jak 80-90% polskiej “elyty” obstawione jest przez obrzezanych posrańców (Z prezdydentem dupą na czele). A to taka fałszywa nacja, że bardziej zdradzieckiej nie ma.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

PiS kurczowo trzyma się Hameryki, więc musi bicz czołem do starotestamentowców. Trump ich podsuwa a potwierdza to przyjęcie przez Senat USA aktu 447, na podstawie którego amerykanie będą nas mogli przymusić do realizacji żydowskich roszczeń majątkowych, która wynosi wg wyliczeń Szewacha Waissa 64 mld dolarów. Kiedyś Szwajcarzy byli zmuszeni w podobny sposób do wydania żydom wszystkich depozytów bankowych zdeponowanych w czasie wojny.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Już od dawna było widać, że PiS służy Izraelitom. W innym przypadku nie robiło by się w sejmie święta Chanuka (http://wolnemedia.net/?s=Chanuka).