PiS segreguje samorządy, aby je „zagłodzić”?

Opublikowano: 18.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1010

Działacze Ruchu Narodowego podczas konferencji prasowej w Lublinie zwrócili uwagę na problem przychodów polskich samorządów. Ich zdaniem PiS segreguje samorządy.

Zdaniem Ruchu Narodowego rządowy program „Polski Ład” ogranicza wpływy z tytułu partycypacji w PIT do budżetów gminnych. Ma to z kolei generować problemy w realizacji zadań, jakich wykonania oczekuje się od samorządów. Rządzący za to chwalą się skierowaniem do samorządów rozmaitych funduszy na kolejne inwestycje. Warto jednak zwrócić uwagę, że takie dotacje nie rozwiązują problemu niewystarczających środków na utrzymanie już zrealizowanych inwestycji, np. szkół, dróg itp.

Zdaniem RN Program Inwestycji Strategicznych mający być rekompensatą faworyzuje miasta rządzone przez PiS. „Postulujemy zwiększenie partycypacji samorządów we wpływach z podatków PIT i CIT, aby te odzyskały podmiotowość” – stwierdzają działacze Ruchu Narodowego. „To celowy zabieg PiS w celu zagłodzenia samorządów przed wyborami i wskazanie na rządzony przez PiS Chełm, w który wpakowano setki milionów złotych z budżetu centralnego. To metoda na kupienie wyborców w innych miastach. Nie zgadzamy się z taką polityką PiS” – wskazał szef lubelskich struktur RN, Piotr Zduńczyk.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.