PiS przegłosował „lex TVN”

Opublikowano: 13.08.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2315

Środa 11 sierpnia, była w Sejmie bardzo gorącym dniem. Być może ważą się losy tego rządu, ale i największej telewizji przychylnej opozycji.

Po odejściu z rządu Jarosława Gowina, sejmowa większość Zjednoczonej Prawicy przestała istnieć. Efektem czego, Prawo i Sprawiedliwość przegrywało kluczowe głosowania. Zamiast przerwać obrady, marszałek Elżbieta Witek zarządziła powtórkę głosowań, co według Szymona Hołowni kwalifikuje się jako zamach stanu.

Ostatecznie nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji poparło 228 posłów, przeciw było 216, a 10 wstrzymało się. Projekt tejże nowelizacji zakłada, że koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych, może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Od kilku tygodni mówi się o tym, że jest to bezpośredni atak na TVN i TVN24. Jedna z poprawek, która ma zostać zgłoszona w Senacie, ma jednak chronić nadawców, mających koncesje satelitarne, by nie musieli spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ta poprawka ma zadać kłam twierdzeniom, że chodzi o likwidację TVN24.

Discovery i należąca do tego koncernu Grupa TVN, mają dostać dodatkowe siedem miesięcy na dopasowanie struktury właścicielskiej do nowych przepisów.

Jednak marszałek Senatu – Tomasz Grodzki – już zapowiedział, iż „demokratyczna większość nigdy nie zgodzi się na zamach na niezależne od władzy media”.

Według lidera Polska 2050 – Szymona Hołowni – PiS zniszczył wolność słowa w Polsce oraz bezpieczeństwo ekonomiczne państwa, bowiem jego zdaniem, inwestorzy stracą zaufanie do inwestowania w naszym kraju. Rząd, według byłej gwiazdy TVN, sprowokował także coraz bardziej prawdopodobne sankcje ze strony USA.

Sprawa „lex TVN” ciągle jest jednak w toku, a reperkusje działań rządu oraz opozycji, mogą skutkować przedwczesnymi wyborami parlamentarnymi jesienią 2021 roku.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Aida 13.08.2021 11:27

  Czy Kukiz to zdrajca i dzban?

 2. marcin333 13.08.2021 11:46

  co za autorytety? Konferansjer i drugi konferansjer. Żenada

 3. agama 13.08.2021 13:34

  głupi temat na odwrócenie uwagi od niehumanitarnej, zamordystycznej ustawy wprowadzanej po cichu przez rząd https://wolnemedia.net/30-dni-izolacji-za-samo-podejrzenie-covida/

 4. hashi 13.08.2021 14:08

  Ale bzdura po co ten ryk baranów, wystarczy, że tvn założy spółkę córkę na terenie UE. I będzie po staremu. Jak oni mogą w ogóle to szambo nazywać wolnymi mediami. Temat dno. Niech zrobią lepiej ustawę o ograniczeniu obcego kapitału w mediach do 30%. Bo tak to mamy 80% mediów niemieckich i to ich propagandy musimy słuchać.

 5. Kruszon 13.08.2021 17:06

  W tym komentarzu jest opis po co ten szum.
  https://youtu.be/4lCBIIb3jq4

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.