PiS popiera wejście do strefy euro

Opublikowano: 15.04.2019 | Kategorie: Gospodarka

Liczba wyświetleń: 776

Podczas sobotniej konwencji wyborczej politycy Prawa i Sprawiedliwości wyeksponowali temat wejścia do strefy euro, reagując na ostatnie sondaże, w których prawie dwie trzecie Polaków sprzeciwiło się temu pomysłowi. Jednocześnie rządzący nie są całkowitymi przeciwnikami wprowadzenia unijnej waluty, ale czekają na możliwość osiągnięcia przez nasz kraj korzyści z tego tytułu.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w porannym programie Radia ZET podkreślał, że istnieją przykłady państw bogatszych od Polski, które jednocześnie straciły na przyjęciu waluty euro, ponieważ jest ona jak na razie korzystna właściwie tylko dla Niemiec i Holandii. Jednocześnie polityk PiS-u zaznaczył, iż jego ugrupowanie nie sprzeciwia się całkowicie rezygnacji ze złotówki.

„My jesteśmy absolutnie za europejskością, europejskimi standardami, rozwojem, ale nie zideologizowanymi projektami, które nie służą Polakom” – stwierdził Dworczyk, który dodał, że przyjęcie waluty euro będzie miało miejsce, gdy Polska będzie mogła na tym skorzystać.

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował ideę przyjęcia europejskiej waluty, która jego zdaniem służy jedynie gospodarczym interesom Niemiec, Holandii czy Austrii. Z tego powodu niektóre kraje tracą na euro, albo popadają w ruinę czego przykładem jest oczywiście Grecja. W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki, według którego Hiszpania czy Grecja „straciły przez euro dekadę”.

Kilka dni temu „Super Express” opublikował wyniki badań Instytutu Badań Pollster, z których wynika, że blisko 65 proc. Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu waluty euro, natomiast 85 proc. obawia się wzrostu cen towarów po rezygnacji ze złotówki.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.