PiS koncertowo oszukał związkowców z Polska Press

Opublikowano: 01.05.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2138

Pięć miesięcy temu związkowcy z przejętego przez PKN Orlen Polska Press liczyli na dobrą współpracę z nowym właścicielem. Dwa tygodnie temu Obajtek spotkał się z przedstawicielami Komisji Międzyzwiązkowej Związków Zawodowych w Polska Press. Atmosfera była znakomita. Dziś nic z tego nie zostało.

W grudniu 2020 roku naiwni związkowcy z Polska Press zachęcali, by nie mówić przedwcześnie o końcu mediów lokalnych. Byli przekonani, że nowy właściciel zmieni ich warunki pracy.

W grudniu związkowcy liczyli na dobrą współpracę z PKN Orlen. Spodziewali się, że „dbałość o wolność słowa, przestrzeganie prawa prasowego i etyki dziennikarskiej będą stosowane w zarządzaniu wydawnictwem i wraz z poszanowaniem wieloletniej historii poszczególnych tytułów będą stanowiły trwały element budowania prestiżu przejętych gazet, czasopism i portali”. Krytykowali poprzedniego, niemieckiego właściciela za fatalną, ich zdaniem, strategię rozwoju wydawnictw, likwidacje ich lokalnego charakteru i utratę czytelników. Wierzono, że PKN Orlen pozostawi im niezależność i wróci czasy dawnej świetności.

Dwa tygodnie temu sam Daniel Obajtek był zdziwiony, że od lat pracownicy nie mieli podwyżek i nie istniał przejrzysty system nagradzania i premiowania. Zapewnił, że nie są planowane zwolnienia wśród pracowników i nie będzie ingerencji w treści dziennikarskie. Związkowcy chyba dali wiarę jego słowom.
Jak się łamie obietnice

Dziś już wiadomo, że to słowa nawet funta kłaków niewarte. Nie tylko Daniela Obajtka, ale też Doroty Kani, która zapewniała, że żadne roszady nie są planowane.

29 kwietnia wymieniono w trybie natychmiastowym redaktorów naczelnych trzech zasłużonych gazet lokalnych: „Dziennika Zachodniego”, „Gazety Krakowskiej” i „Nowin”. Tego typu zmiany można by wytłumaczyć, gdyby na ich miejsce przyszli dziennikarze również do tej pory związani z tymi tytułami. Jednak naczelnymi będą dziennikarze ściśle związani z mediami propagandowymi PiS. Mówi się o kolejnych zmianach, w kolejnych mediach.

Nie ma już wątpliwości, że bajki PiS o tworzeniu nowego ładu medialnego to bajki. Nowy ład medialny ma mówić wyłącznie głosem PiS.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 01.05.2021 12:40

    Jeden komentarz. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Ufać politykom, to jak włożyć rękę w gniazdo szerszeni. Ilu ludzi musi się jeszcze dać oszukać, aby zrozumieć że Ci ludzie kierują się w pierwszej kolejności swoim interesem i rodzin, następnie jest partia i znajomi, a na końcu społeczeństwo. To chyba naturalna kolej rzeczy? Nie rozumiem zdziwienia redaktorów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.