PiS kłamał, że zniesie podatek miedziowy

Opublikowano: 26.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 789

Uwzględnienie w budżecie na 2017 r. podatku od kopalin komentuje dla Trybuna.eu Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego.

Wbrew zapowiedziom z kampanii wyborczej PiS utrzymał podatek miedziowy w założeniach budżetowych na 2017 r. Jak oceniają to związkowcy? “PiS to oszuści wyborczy! Nie kto inny, tylko osobiście Beata Szydło była przed wyborami na Zagłębiu Miedziowym i na tle szybów kopalnianych Zakładów Górniczych Lubin wymachiwała karteczką i mówiła, że tu jest projekt ustawy, którą PiS uruchomi jak tylko wygra. Że zlikwiduje ten szkodzący polskiej gospodarce i polskiej miedzi podatek. Wiele osób jej zaufało, PiS w Zagłębiu Miedziowym wygrał wybory. Oszukał górników i mieszkańców. Nazywamy to po imieniu i mówimy otwarcie” – mówi Ryszard Zbrzyzny.

To nie pierwszy raz kiedy Beata Szydło minęła się z prawdą. “Rok temu pani premier mówiła o budżecie na 2016 r, że to budżet Platformy Obywatelskiej, że nie można z tym wiele zrobić. Liczyliśmy, że pani premier dotrzyma słowa. We wrześniu wysłaliśmy do pani premier list otwarty, bo znaliśmy już projekt ustawy budżetowej na rok 2017, w którym znów znalazł się podatek miedziowy. Pani premier oszukała nas po raz drugi. W tej chwili zastanawiamy się jakie działania podjąć. Jesteśmy w przededniu świąt górniczych, ale na pewno na początku przyszłego roku do tematu wrócimy” – zaznacza szef ZZPPM.

Źródło: Trybuna.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 26.11.2016 10:01

  Jak nazwac kogos , kto chciałby natychmiast miec:
  zniesiony wiek emerytalny,
  po 500 stówek na drugie i nastepne dzieci,
  podniesiona kwote wolna od podatku,
  wsadzonych do wiezienia ludzi winnych przekretów,
  spełnienia wszystkich obietnic wyborczych w ciagu jednego roku rzadzenia????
  Jest to typowa postawa tych co stracili władze, a w sumie nie spełnili ZADNEJ swojej obietnicy, a teraz podjudzaja głupców. Ci głupcy zas powtarzaja za nimi te slogany.
  jaki zysk bedzie miał “zwykły” pracownik, ze zniesienia tego “podatku”??. Ano praktycznie ZADNEGO, bo jego zniesienie, i pozostawienie w firmie tych kwot, nie jest równowazne z przeznaczeniem ich na wypłaty dla szeregowych pracowników kopalni!!!
  Zatem odbieram to jako gadanie “porzytecznego i…. y”

 2. agama 26.11.2016 14:14
 3. Abnegat 27.11.2016 00:48

  @rumcajs:
  MIECIO 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.