PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?

Opublikowano: 29.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1521

Internauci zwrócili uwagę na nietypowe logo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, które pojawiło się na banerze oznaczającym punkt szczepień w Opolu.

Chodzi o banner, na którym oprócz napisu „Punkt szczepień przeciwko COVID-19”, logo Narodowego Programu Szczepień z prawidłową polską flagą i logo Ministerstwa Zdrowia pojawiło się logo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niestety biały i czerwony pas zostały od siebie oddzielone, co na niebieskim tle sprawia wrażenie, że mamy do czynienie z flagą Rosji.

Taka grafika pobudziła wyobraźnię internautów, którzy natychmiast zauważyli niezbyt dokładne wykonanie banneru, sugerując, że PiS w końcu przestało się kryć w czyich interesach tak naprawdę działa. „PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?” – zapytał na „Twitterze” Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wśród komentujących tweet pojawił się prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. „Zamiast flagi UE, jest flaga Federacji Rosyjskiej, co na to Mateusz Morawiecki?” – pyta białostocki włodarz.

Na flagę zareagował również oficjalny portal Konfederacji, który w tweecie oznaczył Mateusza Morawieckiego i profil TVP Info, pytając premiera czy kanał „już kręci reportaż o ruskich onucach?”. Konfederacji wtórują inni użytkownicy „Twittera”. „Opatrzy się, a gdy sprzedadzą Polskę Putinowi, zmiana władzy będzie już prosta” – uważa Jak Nowak. „KPRM dokonało coming outu i przyznaje się w końcu kto rządzi naszym krajem poprzez tzw. PiS” – twierdzi Grzegorz Marczak.

Opozycja i rząd od dłuższego czasu wzajemnie oskarżają się o to, że działają w interesie Rosji. Donald Tusk podczas niedawnego wiecu na Długim Targu w Gdańsku ostro skomentował szeroko promowany w całej Polsce przez polityków PiS program Polski Ład. – To porządek bliźniaczo podobny do tego, który wprowadza Putin w Rosji – ocenił były premier.

Z kolei podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, na której Donald Tusk został wybrany na wiceprzewodniczącego partii, polityk stwierdził, że „Kaczyński zapisał PiS i zapisał w jakimś sensie Polskę, do jednoznacznie proputinowskiego obozu politycznego w Unii Europejskiej”. „Ja od kilku lat powtarzam z niepokojem, że z jakiś bliżej nieznanych powodów, pan Kaczyński i PiS uparli się, aby punkt po punkcie realizować polityczną i międzynarodową agendę Putina w Polsce i w Europie. zarówno jeśli chodzi o politykę wewnętrzną jak i politykę zagraniczną” – mówił Tusk.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Logo PiS ma dokładnie te same kolory, co ww. banner rządowy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,11 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
StrzelecWyborowy
Użytkownik
StrzelecWyborowy

A jest nawet o tym Książka , a tu taki mini zwiastun zawartości:

https://www.youtube.com/watch?v=b75l7fb80xI

StrzelecWyborowy
Użytkownik
StrzelecWyborowy

Co grozi za znieważenie symboli narodowych?

Zgodnie z art. 49 Kodeksu wykroczeń osoba, która narusza przepisy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni) albo grzywny (od 20 do 5000 zł). Naruszanie przepisów może polegać np. na niezachowaniu określonych warunków wykonywania i używania symboli. Naruszenie przepisów o symbolach jest wykroczeniem, a więc jest obarczone mniejszą szkodliwością społeczną czynu niż znieważenie.

źródło : https://www.infor.pl/prawo/kodeks-karny/odpowiedzialnosc-karna/780033,Symbole-narodowe-jaka-kara-grozi-za-ich-zniewazenie.html

robi1906
Użytkownik

Kiedyś Fenicja założyła nową kolonię Szwabię, Ta Szwabia dzięki kasie, zdradzie, religii i skłóceniu Sławian podbijała je po kolei a po kilkuset latach z podbitych ludów stworzyli Niemcy.
Fenicjanie już Niemców nie namówią na nową wojnę więc trzeba wykorzystać znów stary projekt i wykorzystać jednych Sławian przeciwko drugim.

Jeśli komuś ta historia się nie podoba, bo żaden “autorytet” tego z telewizora nie mówi, to są historie podboju Indian z obu Ameryk.

Więc zmierzając do meritum, w tym kraju mamy zarząd, i od SLD do Pisu nikt nie kiwnie samodzielnie palcem w bucie.
Najlepiej to zobaczyć na przykładzie Nordstream, Kiedy koncerny z USA, przepraszam, kiedy koncerny umieszczone na terenie USA nie pozwoliły na budowę tego rurąciągu, to zarząd Polski robił wszystko co w jego mocy by wypełnić to polecenie.

Więc potarzam to zarzygania, bo może do kogoś to dotrze, próbują z nas robić banderowców, a to że Pis jest zdradziecki i podciągają to pod jego “prorosyjskość” jest tak żałośnie głupia żee…. ale kogoś na to nabiorą.
Oczywiście Pis jest zdradziecki i to jest prawda i powyciągają jakieś mniejsze brudy by najgłupsi z katolickich zahipnotyzowanych skojarzyli zdradę, ale tylko z Rosją.
Pis na końcu się wybieli, bo każdego da się oszukać, wiadomo że Kaczyński to taki ufny człowiek a Putin to przebiegła kagiebowska bestia.