Pierwszy na świecie sklep bez kas i gotówki

Opublikowano: 24.01.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 759

Popularne na całym świecie przedsiębiorstwo Amazon otworzyło właśnie pierwszy sklep, który nie posiada żadnych kas. Co więcej, w tym sklepie nie płaci się tradycyjną gotówką a rewolucyjne rozwiązanie ma całkowicie wyeliminować problem kolejek.

Amazon Go to pierwszy tak zaawansowany technologicznie sklep, który zamiast kas posiada specjalne bramki i korzysta z inteligentnego monitoringu. Klienci mogą wejść do środka, wziąć dowolne produkty i swobodnie wyjść na zewnątrz zamiast ustawiać się w kolejkach. Oczywiście zanim wyjdą ze sklepu, muszą zapłacić za to co chcieli kupić.

Amazon Go jest naszpikowany kamerami, które obserwują każdy ruch kupujących. Sztuczna inteligencja dokładnie analizuje ich poczynania. Klient w pierwszej kolejności musi zeskanować sklepową aplikację w czytniku przy bramce, a potem może robić zakupy. Każdy wzięty przez niego produkt jest dodawany przez sztuczną inteligencję do wirtualnego koszyka, a gdy ten opuści sklep, należna kwota jest automatycznie pobierana z karty płatniczej. System potrafi samodzielnie rozróżniać produkty i bierze nawet pod uwagę sytuację, gdy dana osoba rozmyśli się i odłoży przedmiot na półkę.

Nowoczesny sklep spożywczy Amazon Go został otwarty w poniedziałek w Seattle. W pierwszy dzień odwiedziły go tłumy ludzi i mimo zapewnień przedsiębiorstwa Amazon, pod sklepem utworzyła się sporych rozmiarów kolejka.

Amazon Go to przykład w pełni zautomatyzowanego sklepu obsługiwanego przez sztuczną inteligencję, gdzie ludzcy pracownicy zamiast siedzieć za kasami mogą uzupełniać towar na półkach. Amazon może w przyszłości postawić kolejne tego typu sklepy lub sprzedawać swój system innym firmom. Warunkiem korzystania ze sklepu Amazon Go jest posiadanie aktywnego konta na stronie Amazon, które należy powiązać z kontem w banku. Bez tego nie będziemy mogli nic kupić. Gdyby taki system został przyjęty w całym kraju, wirtualny pieniądz mógłby jeszcze szybciej zastąpić tradycyjną fizyczną gotówkę.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NYTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Radek 24.01.2018 11:55

  Jak ja kocham sklepy gdzie można zagadać ze sprzedawczynią…

 2. donkey 24.01.2018 12:26

  “Gdyby taki system został przyjęty w całym kraju, wirtualny pieniądz mógłby jeszcze szybciej zastąpić tradycyjną fizyczną gotówkę.”

  Ludzie dla własnej wygody nałożą sobie na szyję smycz niewoli.

  @Radek
  Zwłaszcza młodą i ładną 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.