Pierwszy bank w Australii eliminuje usługi gotówkowe

Opublikowano: 13.05.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2291

Macquarie Bank ogłosił, że zniesie gotówkę i ostrzega klientów, aby przygotowali się na nowy bezgotówkowy świat, aby mieć pewność, że rząd wie wszystko o Tobie oraz o tym, co kupujesz lub sprzedajesz. Macquarie ma aktywa o wartości nieco ponad 250 miliardów dolarów.

Bank poinformowali o tym klientów w następującej wiadomości: „W okresie od stycznia 2024 r. do listopada 2024 r. będziemy wycofywać nasze usługi gotówkowe i czekowe we wszystkich produktach bankowych i zarządzaniu majątkiem Macquarie, w tym kontach emerytalnych i superkontach”.

Australia znacznie wyprzedza konkurencję ze swoimi socjalistycznymi programami. Rządzący nią politycy mają obsesję na punkcie podatków i posunęli się nawet do prześladowania dzieci w drodze do szkoły i sprawdzania szkół, aby zobaczyć, jak im płacą. To jest prawdziwa historia jak z czasów hitlerowskich Niemiec, kiedy Szwajcarzy utworzyli numerowane konta, ponieważ Hitler zabronił Niemcom posiadania jakiegokolwiek konta poza granicami Niemiec.

Australia skręciła tak bardzo w lewo, że stała się numerem jeden cenzurującym wolność słowa na świecie, a wszystko po to, aby realizować swój program. Miszkańcy Australii podlegają opodatkowaniu od swoich światowych dochodów. Oznacza to, że w zeznaniu podatkowym muszą zadeklarować wszystkie dochody uzyskane ze źródeł zagranicznych.

Rząd tego państwa chce kar dwóch lat więzienia dla każdego, kto zapłacił gotówką za cokolwiek o wartości przekraczającej 10 000 dolarów. Amazon uniemożliwił Australijczykom kupowanie czegokolwiek na swojej amerykańskiej stronie internetowej, ponieważ rząd skutecznie nałożył cło w wysokości 10% na wszystko, co Australijczyk może kupić za granicą za pośrednictwem internetu za kwotę poniżej 1000 dolarów.

Rząd nakazał też bankom przekazywanie wszelkich informacji na temat niewyjaśnionego majątku osoby skazanej w Australii. Socjaliści są totalnie szaleni. Chcą narzucić nawet rozwiązania, że kiedy umrzesz, to nic nie trafi do twoich dzieci – wszystko powinno należeć do rządu.

Macquarie Bank przelał teraz ostatnią kroplę goryczy – to koniec gotówki – tej złej rzeczy, która nie pozwala socjalistom spać po nocach. Martwią się tym, co możesz ukrywać pod materacem. Ustawa australijska z 1986 r. skutecznie pozbawiła brytyjski parlament lub rząd możliwości stanowienia prawa dla Australii, lub jej stanów. To data australijskiej niepodległości. Możliwe, że obecny rząd socjalistyczny upadnie po 2032 r., ale proces ten może rozpocząć się do 2027 r., ponieważ jego pomysły najprawdopodobniej doprowadzą do upadku porównywalnego z upadkiem komunizmu w latach 1989-1991. Czy tak się stanie? Czas pokaże…

Źródło zagraniczne: ArmstrongEconomics.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Irfy 13.05.2024 17:48

  Australia (podobnie jak Kanada) to specyficzne miejsce. Cały kontynent zamieszkały przez 26 milionów mieszkańców. Stwarza to wręcz idealne pole do wszelkiej maści zamordyzmów, gdyż ludzie są rozczłonkowani na tysiące malutkich i bardzo oddalonych społeczności. Takie enklawy niezwykle łatwo sterroryzować za pomocą nawet niedużych, ale skoncentrowanych i – siłą rzeczy – zawsze liczniejszych siepaczy.

  Było to świetnie widoczne podczas “plandemii”, kiedy to właśnie Australia i Kanada były przodownikami najgorszego terroru. W Australii jest o tyle gorzej, że nie ma jak z niej zwiać. Oczywiście, można wyjechać do innego kraju, ale w związku z izolacją kontynentu jest to bardzo kosztowne. Oraz bardzo trudne dla kogoś, kogo władza akurat nie ma ochoty wypuścić. Dlatego wszelkie totalitarne harce odbywają się właśnie tam.

  Na szczęście australijskich wzorców nie da się przenieść na grunt europejski, ze względu na obecność bardzo dużych skupisk ludzkich przy ograniczonej liczebności pachołków aparatu ucisku. W takiej Polsce liczba wszystkich policjantów wynosi 100 tysięcy osób. W przypadku ewentualnego poważnego buntu nie dadzą rady spacyfikować kilkusettysięcznych miast. Ciekawe tylko, dlaczego Australijczycy i Kanadyjczycy pozwalają tak sobą pomiatać.

 2. RisaA 13.05.2024 18:20

  Brakuje w artykule suchara «za co siedzisz? za płatność gotówką». Stało się to faktem. Proszę @Admin WM o uzupełnienie tego braku.

  Cytat z artykułu:
  «Rząd tego państwa chce kar dwóch lat więzienia dla każdego, kto zapłacił gotówką za cokolwiek o wartości przekraczającej 10 000 dolarów.»

 3. Katarzyna TG 13.05.2024 19:28

  > Ciekawe tylko, dlaczego Australijczycy i Kanadyjczycy pozwalają tak sobą pomiatać.

  Australia kiedyś była kolonią karną i wygląda na to że znowu się nią staje ..

 4. replikant3d 13.05.2024 19:39

  Irfy, cyt:,,ze względu na obecność bardzo dużych skupisk ludzkich przy ograniczonej liczebności pachołków aparatu ucisku. W takiej Polsce liczba wszystkich policjantów wynosi 100 tysięcy osób. W przypadku ewentualnego poważnego buntu nie dadzą rady spacyfikować kilkusettysięcznych miast.,, A jak myślisz po co powstała u nas ustawa o ,,bratniej pomocy policyjnej,,? USA chetnie pomoże jakby co a UKRY też z ochotą pomogą w pacyfikacji. Naiwny jesteś.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.