Trump z dumą przekroczył na chwilę granicę KRLD

Opublikowano: 01.07.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 641

Donald Trump został pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych, który przekroczył granicę Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Spotkał się on bowiem z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem, aby uzgodnić wznowienie rozmów pokojowych pomiędzy oboma krajami, nad czym mają pracować specjalnie powołane zespoły negocjacyjne.

Obaj przywódcy spotkali się ze sobą już po raz trzeci w ciągu ostatniego roku, przy czym wczorajsze rozmowy były dosyć niespodziewane – Trump miał wystosować zaproszenie do Kima dopiero przedwczoraj. Tym samym obaj przyjechali do strefy zdemilitaryzowanej znajdującej się pomiędzy Koreą Północną a Południową, zaś amerykański prezydent na chwilę przekroczył granicę obu państw i znalazł się na terytorium KRLD.

Kim nie ukrywał, że był zaskoczony zaproszeniem ze strony Trumpa, a także powiedział po angielsku, iż dobrze go znowu widzieć. Dodatkowo północnokoreański przywódca docenił symboliczne przejście amerykańskiego prezydenta na terytorium jego państwa, co uznał za przejaw jego odwagi i determinacji. Sam Trump był natomiast dumny z przekroczenia linii demarkacyjnej.

Najważniejszy jest jednak fakt, iż oba państwa powołają specjalne zespoły negocjacyjne, które rozpoczną pracę w przeciągu dwóch albo trzech tygodni. Ich celem będzie ustalenie możliwości wznowienia rozmów, ponieważ ostatnie spotkanie Trumpa i Kima w wietnamskim Hanoi w lutym zakończyło się przedwczesnym zakończeniem szczytu. Jednocześnie mimo ponownego podjęcia negocjacji, amerykańskie sankcje KRLD mają pozostać w mocy.

Na podstawie: Breitbart.com, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.