Pierwsza wygrana AfD

Opublikowano: 26.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2530

Przedstawiciel prawicowej partii AfD po raz pierwszy w swej 10-letniej historii przejmie władzę w strukturach samorządowych. Jej kandydat, Robert Sesselmann, wygrał drugą turę głosowania na urząd starosty w powiecie Sonnenberg w Turyngii.

W niedzielnym głosowaniu kandydat AfD Sesselmann zdobył blisko 53 proc. głosów, a jego konkurent z CDU, Juergen Koepper – tylko 47 proc., mimo wsparcia, jakie otrzymał ze strony innych ugrupowań: SPD, Partii Lewicy, FDP i Zielonych. „To dopiero początek” – napisał na „Twitterze” lider AfD Tino Chrupalla. „Przekonujemy większość naszą polityką na rzecz obywateli” – podkreślił Chrupalla.

Premier Turyngii Bodo Ramelow (Partia Lewicy) uważa sukces wyborczy AfD za sygnał niezadowolenia, natomiast dla ministra spraw wewnętrznych tego landu, Georga Maiera z SPD to „sygnał ostrzegawczy dla wszystkich sił demokratycznych”.

Od wielu tygodni Alternatywa dla Niemiec (AfD) zyskuje także w sondażach ogólnokrajowych i jest już drugą siłą polityczną RFN.

W opublikowanym w piątek badaniu ARD DeutschlandTrend uzyskała 19 procent i zepchnęła partię SPD kanclerza Olafa Scholza z 17 proc. na trzecie miejsce. To najwyższy wynik AfD odnotowany dotąd dla tej partii w sondażu telewizji ARD. Chadecja może liczyć na zdecydowanie największe poparcie – 29 proc.

Alternatywa dla Niemiec zwiększa swą popularność, krytykując m.in. politykę klimatyczną, energetyczną i imigracyjną rządu federalnego, a także spory wewnątrz koalicji rządowej (SPD, Zieloni i FDP).

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. AlbertW41 26.06.2023 18:23

    Dziwne nic o imigracji juz nie wspomina?

  2. emigrant001 26.06.2023 20:57

    wśród masy, tylko posłusznych władzy jakakolwiek by nie była
    to jest ciekawostka:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.