Pierwsza decyzja tymczasowej prezydent Boliwii

Opublikowano: 14.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 462

Tymczasowa prezydent Boliwii Jeanine Anez wyznaczyła 11 ministrów, którzy będą stanowić podstawę rządu tymczasowego, powołanego do przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych.

„To rząd techniczny, bo jego główna misja polega na niezwłocznym przywróceniu pracy służb państwowych” – powiedziała Anez po podpisaniu dekretu o nominacjach, jak informuje „Deber”.

Kluczowe stanowisko szefa administracji prezydenckiej objął Jerez Justiniano Atala, doradca opozycjonisty Komitetu Obywatelskiego Santa Cruz Luisa Fernando Camacho. Pracami aparatu rządowego pokieruje senator z Jedności Narodowej Arturo Murillo.

Anez powiedziała wcześniej, że ma dwa główne cele – uchylenie decyzji sądu, który pozwolił Moralesowi ubiegać się o urząd prezydenta w październiku, i przeprowadzenie wyborów powszechnych tak szybko, jak to możliwe.

Evo Morales podczas konferencji prasowej w Meksyku odmówił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie dotyczące wyborów i nie wykluczył udziału w nich. Były prezydent i wiceprezydent otrzymali azyl w Meksyku i zostali ewakuowani z kraju przez meksykańskie siły powietrzne. Na terytorium ambasady Meksyku w La Paz schroniło się także 20 boliwijskich urzędników i posłów obawiających się o swoje bezpieczeństwo.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o