Pierścień wokół Rosji zaczyna się zaciskać

Opublikowano: 08.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 776

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew opowiedział, jak kraje NATO postrzegają Rosję.

“Państwa NATO patrzą na Rosję jak na potencjalnego przeciwnika, ich możliwości wojskowe, w tym triada atomowa, wymierzone są w Rosję” — oświadczył rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. “Byliśmy świadkami tego, jak padł Związek Radziecki i Układ Warszawski. Jednocześnie utrzymało się NATO, które ze wszystkich stron usiłuje otoczyć Federację Rosyjską. Nie chodzi o to, czy się komuś podoba lub nie kierownictwo Rosji, nie chodzi o jakieś zasady ideologiczne czy różnice w wartościach, chodzi o proste sprawy, zupełnie oczywiste dla szarych ludzi” — powiedział Miedwiediew w wywiadzie dla gazety „Kommersant”. „Nie ma teraz sytuacji, w której istnieją dwa bloki znajdujące się w stanie konfrontacji, trwające de facto w konflikcie, tak jak w okresie istnienia Układu Warszawskiego i NATO. A NATO wciąż działa. Ono nie tylko trwa, ale rozszerza się i wciąga coraz więcej państw” — zauważył premier.

Jego zdaniem jest kilka przyczyn, dla których rosyjskie władze nie mogą przyglądać się temu obojętnie. “Nie możemy traktować tego obojętnie, dlatego że nikt nie odwoływał parytetu jądrowego na świecie, nikt nie odwoływał tego, że dla dowódców wojskowych jest rzeczą bardzo ważną rozumieć stosunek między strategicznymi siłami jądrowymi różnych państw. A państwa NATO, cokolwiek by mówili przedstawiciele tego Sojuszu, widzą w Federacji Rosyjskiej potencjalnego przeciwnika. I jest rzeczą zupełnie oczywistą, że ich możliwości wojskowe, w tym triada atomowa, są wymierzone w Federację Rosyjską. Niestety to fakt” — powiedział Miedwiediew.

Rosyjski premier wyjaśnił, że chodzi nie tylko o strategiczne siły jądrowe. “Ale też o taktyczną broń jądrową, która przybliżając się ku granicom Rosji, zyskuje charakter strategicznej broni jądrowej, a także środki niejądrowe, które w danej chwili, przez fakt wysokiej precyzji, są w stanie zadać kolosalne straty” — powiedział Miedwiediew.

Rosyjski premier zauważył, że w takiej sytuacji Rosja musi mieć czym się obronić. “My więc musimy mieć coś, co nas obroni w takiej sytuacji. I kiedy pierścień wokół naszego kraju zaczyna się zaciskać, a ilość państw wchodzących w skład NATO powiększać, my nie możemy patrzeć na to spokojnie” — dodał Miedwiediew.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.