Pieniędzy na służbę zdrowia pod warunkiem cyfrowych ID

Opublikowano: 05.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1800

Premier Saskatchewan Scott Moe zakomunikował, że nie zgodzi się zwiększenie funduszy na służbę zdrowia pod warunkiem wprowadzenia cyfrowych dowodów tożsamości. 7 lutego planowane są negocjacje premierów z premierem Justinem Trudeau w sprawie transferów funduszy na rzecz służby zdrowia.

Komunikat premiera jest odpowiedzią na akcję organizacji Unified Grassroots, która zachęcała ludzi, by zgłaszali się do swoich posłów, biura premiera i biura komisarza ds. ochrony prywatności i wyrażali swój sprzeciw wobec propozycji Trudeau, by stworzyć krajową cyfrową kartę zdrowia. W przygotowanym wzorze listu zwrócono uwagę na przypadek paszportów covidowych, które pokazały, że informacje medyczne mogą stać się powodem dyskryminacji, stygmatyzacji i tworzenia podziałów.

Moe napisał w oświadczeniu, że jego rząd nie zamierza tworzyć cyfrowych dokumentów tożsamości. Zapewnił, że jego rząd nie będzie przekazywał rządowi federalnemu żadnych osobistych informacji medycznych. Takie dane są chronione prawem, przypomniał. Rząd Saskatchewan może podzielić się tylko danymi, które już są publiczne dostępne, czyli na przykład informacjami o liczbie lekarzy czy czasach oczekiwania na operacje.

Saskatchewan domaga się zwiększenia federalnych funduszy na służbę zdrowia. Przypomniał, że w ostatnich latach finansowanie to zmniejszyło się o 35 proc., podczas gdy koszty utrzymania służby zdrowia wzrosły o 22 proc.

Przewodnicząca Unified Grassroots, Nadine Ness, nie kryła zadowolenia z reakcji premiera. Akcja pokazała, że wśród mieszkańców prowincji sprawa cyfrowych dokumentów tożsamości budzi wiele obaw, a premier tych obaw wysłuchał.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.