Pieniądz dla wszystkich, czy wszystko dla pieniędzy?

Opublikowano: 02.12.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 370

Elity światowej finansjery, wywodzące się głównie z kręgów żydowskich, na przestrzeni kilku ostatnich stuleci wmówiły niemal wszystkim narodom świata swą talmudyczną moralność, w której celem i sensem życia człowieka jest gromadzenie kapitału. Przy czym musi być on wyrażany wyłącznie w gromadzonej na koncie walucie będącej składnikiem globalnego systemu monetarnego. System ten doprowadza jednak do wtórnego zniewolenia nie tylko wielu jednostek, lecz także całych społeczeństw, które przeliczają swą pracę, dobra i wartości intelektualne na pieniądz fiducjarny, czyli zapis – coraz częściej elektroniczny – którego wartość oparta została wyłącznie na gwarancji emitenta. Choć bierze on udział w międzynarodowych transakcjach, częściej jest on obiektem spekulacji i towarem samym w sobie. Na pieniądzu można bowiem świetnie zarabiać. Istotą zysku jest tutaj dług, który w dużej mierze kreuje wielkość i wartość danej waluty.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o