Pielęgniarkę oskarżono o mordowanie niemowląt

Opublikowano: 07.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2612

Od października 2022 roku w Wielkiej Brytanii trwa głośny sprawa Lucy Letby — byłej pielęgniarki Countess of Chester Hospital oskarżonej o mordowanie niemowląt. Proces może potrwać nawet do sześciu miesięcy.

32-letnia kobieta, która była zatrudniona jako pielęgniarka, została oskarżona przed sądem Manchester Crown Court o zamordowanie pięciu chłopców i dwóch dziewczynek oraz usiłowanie zabójstwa kolejnych 10 dzieci (pięciu chłopców i pięciu dziewczynek urodzonych przedwcześnie). Choć na razie kobieta nie przyznaje się do winy i zaprzecza wszystkim 22 zarzutom sformułowanym wobec niej przez brytyjską prokuraturę.

Lucy Letby została aresztowana 4 lipca 2018 roku, gdy pracowała jako położona na oddziale położniczo-noworodkowym szpitala Countess of Chester Hospital. Początkowo kobieta została zatrzymana w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa ośmiu noworodków i próby zabójstwa sześciorga kolejnych dzieci w okresie między marcem 2015 r. a lipcem 2016 r. Co jednak istotne, koledzy ze szpitala uważali ją za jedną z najlepszych pielęgniarek i nikt nie spodziewał się, że mogłaby być zdolna do dokonania takich zbrodni. Po trzech dniach przesłuchań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Cheshire Police pielęgniarka została zresztą zwolniona za kaucją.

Podczas procesu dowiedzieliśmy się więcej o metodach stosowanych przez pielęgniarkę. Jak ustalono w czasie śledztwa Lucy Letby miała podawać noworodkom dawki insuliny, wstrzykiwać powietrze, a niektóre z nich „przekarmiać” dużą ilością mleka. Najczęściej do tych zbrodni miało dochodzić podczas jej nocnych dyżurów. Dzięki temu miała pewność, że w jej działaniach nie przeszkodzą żadne postronne osoby, ani rodzice dzieci.

Jak mogliśmy przeczytać jesienią na stronie BBC, właśnie w ten sposób udało się wpaść na trop działań Letby. „Lucy Letby była jedyną osobą, która pracowała na nocnej zmianie, kiedy zmarło dziecko C, która również pracowała na jednej ze zmian, kiedy zmarło dziecko A, a jego siostra bliźniaczka B zasłabła” — komentował występujący w imieniu prokuratora Nick Johnson. „Można było zauważyć pewien wzór”.

Przed sądem przytoczono historie dwójki bliźniaków, którymi „zajmowała” się pielęgniarka Countess of Chester Hospital. Pielęgniarka pochodząca z Hereford miała zamordować dziecko E i podjąć próbę zamordowania jego bliźniaka, dziecka F, następnego dnia. Jak podała BBC, bliźnięta urodziły się przedwcześnie, a Letby była wyznaczoną pielęgniarką do opieki nad chłopcami. Pewnej nocy ich matka, która przebywała w szpitalu na oddziale poporodowym, postanowiła odwiedzić swoich synów na oddziale neonatologicznym. Matka miała przerwać atak pielęgniarki na dziecko E, choć nie zdawała sobie z tego sprawy. Zastała swojego syna bardzo zmartwionego i krwawiącego z ust. Letby próbowała uspokoić matkę, mówiąc: „zaufaj mi, jestem pielęgniarką”. Matka następnie wróciła na swój oddział, ale była tak zaniepokojona, że zadzwoniła później do swojego męża.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 07.01.2023 18:36

    ,,Potwór w ładnym opakowaniu,, i tyle.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.