Piekary Śląskie nie zostawią mieszkańców na lodzie

Opublikowano: 12.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1243

Dzięki uporowi mieszkańców i pomocy władz Piekar Śląskich mieszkania zakładowe sprzedane za grosze prywatnemu właścicielowi zostały wykupione przez gminę.

Pod koniec grudnia władze miasta wykupiło 814 lokali mieszkaniowych. Budynki należały do zakładów Orzeł Biały, które sprzedały je prywatnym firmom, zamiast lokatorom. Ostatnim właścicielem była spółka Arrada, a mieszkaniami zarządzał syndyk.

Lokatorzy przez lata drżeli o swój los. Obawiali się rosnących czynszów, a zaniedbane budynki popadały w ruinę. Zdesperowani lokatorzy zawiązali stowarzyszenie, szukali pomocy u władz miasta. Sprawa wykupu mieszkań stała się dla władz Piekar jedną z najważniejszych. Batalia o ich wykup zaczęła się w poprzedniej kadencji i trwała pięć lat. Ostatecznie urząd miasta zapłacił za 40 budynków 27 mln zł.

„Od 1 stycznia mieszkania przechodzą pod naszą administrację. Będzie nimi zarządzać Spółka Nieruchomości Brzeziny” – mówi wiceprezydent Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Nie wiem jak się do tego odnieść, poczekam 5 lat co słychać u mieszkańców Piekar Ś. czy są zadowoleni z administrowania urzędu ich mieszkaniami , za sumę 27 milionów zł , którą będą musieli zwrócić w czynszu w najbliższych latach, myślę że urząd wziął pożyczkę na wykup mieszkań , a spłacą mieszkańcy, czy ja się mylę ? Mam pytanie czy ci mieszkańcy pracujący byli zatrudnieni w tym zakładzie Orzeł Biały , więc kto ich sprzedał ? Warto się tymi osobami zainteresować, i czy taka forma sprzedaży tych mieszkań była legalna ?