Pięciu policjantów poważnie rannych podczas protestów w Londynie

Opublikowano: 27.09.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1029

Przynajmniej pięciu funkcjonariuszy policji zostało poważnie rannych po zamieszkach, jakie w dniu wczorajszym wybuchły pod Ambasadą Islamskiej Republiki Iranu w Londynie. Met Police dokonała też kilkunastu aresztowań.

Na całym świecie organizowane są protesty po śmierci 22-letniej Mahsy Amini w Teheranie. Kobieta została aresztowana przez irańską policję strzegącą moralności w związku z niedostatecznym zasłonięciem włosów i, według nieoficjalnych informacji, została śmiertelnie pobita na posterunku policji. Wydarzenie to rozjuszyło opinię publiczną w Iranie, a ludzie wyszli na ulicę w blisko 80 miastach. Szacuje się też, że od tygodnia w starciach z siłami bezpieczeństwa Iranu zginęło kilkadziesiąt osób.

Protesty mają też miejsce pod Ambasadą Islamskiej Republiki Iranu w Londynie i, niestety, są one coraz bardziej gwałtowne. Tylko wczoraj funkcjonariusze Met Police aresztowali kilkunastu agresywnych demonstrantów, a przynajmniej pięciu policjantów zostało w trakcie zamieszek poważnie rannych. Z tłumu zebranego w okolicach Princes Gate w Kensington, Marble Arch oraz Islamic Centre of England w Maida Vale poleciały w kierunku funkcjonariuszy własnoręcznie zrobione pociski.

Na jednym z nagrań, które wyciekły do sieci widać, jak wściekły protestujący został powalony na ziemię przez policjantów po tym, jak przedarł się przez policyjne zasieki, by dostać się do ambasady Iranu. – Szanujemy prawo ludzi do pokojowego protestu i zawsze współpracujemy z organizatorami, aby taki protest umożliwić, ale nie będziemy tolerować nie-prowokowanych ataków na naszych funkcjonariuszy, które widzieliśmy w dniu dzisiejszym, ani protestów, przez które członkowie innych społeczności czują się zagrożeni. Dziś do szpitali trafiło kilku funkcjonariuszy, którzy zostali zaatakowani po gwałtownej fali agresji – poinformowała komendant Karen Findlay.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.