Pfizer na lobbing w latach 2019-2020 wydał ok. 9 mln USD

Opublikowano: 24.12.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1726

Dwaj szefowie Pfizer PAC, komitetu działań politycznych Wielkiej Framacji, Sally Susman, wiceprezes wykonawczy i szef działu spraw korporacyjnych oraz wiceprezes wykonawczy Rady Johnson i szef działu Compliance, Quality & Risk, napisali w raporcie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej firmy, że na lobbing wydano w latach 2019-2020 prawie 9 milionów dolarów.

„Cieszymy się, że możemy udostępnić nasz raport na temat składek politycznych na cykl wyborczy 2020, który zawiera listę kandydatów politycznych i komitetów wspieranych przez Pfizer Inc. lub Pfizer PAC od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. To był rok jak żaden inny, więcej i jesteśmy dumni z całej ciężkiej pracy i długich godzin, które nasi koledzy poświęcili i nadal wkładają w opracowywanie i dostarczanie pierwszej szczepionki przeciw COVID-19. Jakby COVID nie wystarczył, rok 2020 był również wspaniałym rokiem wyborczym, a Pfizer i Pfizer PAC nadal wspierały kandydatów z obu partii politycznych wspierających politykę, która ma wpływ na nasz cel: innowacje, które zmieniają życie pacjentów”.

Podsumowanie wpłat przedsiębiorstw na cele polityczne (lewa kolumna) i PAC (prawa kolumna) w podsumowaniu 2019-2020 oraz szczegóły dotyczące finansowania politycznego. To jest również przykład, jak funkcjonuje to tajemnicze Deep State. Political Action Committee (PAC) jest to grupa aktywnie wpływająca na wybory kandydatów do ciał przedstawicielskich w Stanach Zjednoczonych.

Na sponsorowanie kandydatów do Senatu Stanów Zjednoczonych przeznaczył 146 800 USD, Izba 331 000 USD, inni politycy na poszczególnych kongresach stanowych i lokalnych otrzymali 311 239 USD, partie polityczne i inne PAC 724 400 USD. W latach 2019-2020 suma PAC oraz opłat korporacyjnych na cele polityczne, w tym sponsoring komitetów kandydujących i kierownictwa, stowarzyszeń branżowych i komitetów partyjnych osiągnęła imponującą kwotę 8 978 224,11 USD. Wśród tych kwot jest suma opiewająca na wysokość 1 050 000,00 dolarów przekazana Kalifornijskiej Konferencji Zachodnich Prokuratorów Generalnych (CWAG), która z biegiem czasu stała się najważniejszym zgromadzeniem prawno-sądowym Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki. Druga co do wielkości pozycja to 1 083 000,00 USD kwota, którą otrzymało Stowarzyszenie Gubernatorów Demokratycznych (DGA) Dystryktu Kolumbii. Również dotację w wysokości 765 000,00 dolarów otrzymało stowarzyszenie Republican Governors Association (RGA), a także firma Pharmaceutical Research & Manufacturers of America (PhRMA) w wysokości 689 599,00 dolarów. Wśród szczęśliwych odbiorców dotacji Pfizera do 2020 r. znajduje się trzech prawników generalnych, wszyscy Republikanie, AG Steve T. Marshall z Alabamy, AG Ken Paxton z Teksasu i AG Sean D. Reyes z Utah, z których każdy otrzymał 5000 dolarów. Podczas gdy Judith French i Hon. Sharon Kennedy z Sądu Najwyższego Ohio otrzymały po 2500 dolarów.

Na tej niekończącej się liście nazwisk objętych tą gigantyczną operacją łapówkową, która pod słowem lobbing jest legalna w USA, oprócz polityków znajduje się wielu urzędników publicznych. Między innymi w stanie Georgia gubernator porucznik Hon. Geoffrey L. Duncan, na Hawajach jego odpowiednik Hon. Joshua B. Green. W Chicago pięciu radnych miejskich otrzymało niewielkie składki po 250 dolarów każdy. Podczas gdy gubernator Iowa, Kimberly Reynolds, otrzymał tysiąc dolarów. Skromne 4000 dolarów trafiło do gubernatora stanu Kentucky Matthew Griswolda Bevina, ale tylko 500 dolarów do sekretarza stanu Luizjany Hon. R. Kyle Ardoin Dwa różne wkłady dla gubernatora Mississippi Tate Reevesa i czterech urzędników stanowych. Pięciu administratorów Missouri, którzy otrzymali sponsoring, w tym gubernator porucznik Hon. Mike Kehoe. Podczas gdy z Nebraski Pete Ricketts otrzymał 4600. Dodatkowe 600 dolarów stypendium otrzymał gubernator stanu Nevada Stephen F. Sisolak, a gubernator New Hampshire Chris Sununu otrzymał 7000 dolarów. Gubernator Nowego Meksyku Michelle Lujan Grisham otrzymał 8400 dolarów, a Roy Cooper z Północnej Karoliny 10800 dolarów. Inne sponsoringi trafiły do ​​gubernatorów stanu Oregon, Południowej Dakoty, Teksasu, Utah, Vermont, Waszyngtonu, Wyoming.

Zgodnie z obliczeniami opracowanymi przez gazetę La Verità w wyborach prezydenckich 2020, kandydat Joe Biden uzyskał znaczną kwotę w wysokości 2.253.677 dolarów od firmy Pfizer, która była wniesiona na rzecz Partii Demokratycznej. Jak wynika z tego dossier, producent szczepionek równo potraktował przeciwników na fotel prezydenta USA.

Analizując tą listę, otrzymamy odpowiedź dlaczego, poza małymi wyjątkami, prawie wszyscy posłowie Kongresu są za kampanią szczepień Bidena. Nawet były prezydent USA Donald Trump, niedawno chwalił się, że przyjął trzecią dawkę, jednak zrobił to bez sprecyzowania jakiego typu.

W każdym razie nikt nie wie, ile takich długich list wystawionych przez różne korporacje krąży po świecie, ani też ilu polityków i urzędników państwowych, szczycących się wielką moralnością i za wszelką cenę dążących do narzucenia nam wspólnego dobra, na nich się znajduje. Notabene w tym też okresie Pfizer zawarła umowę o maksymalnym kapitale ze słynnym nowojorskim bankiem Goldman Sachs.

Należy podkreślić, że dyrektor generalny Pfizer, Albert Bourla, stwierdził, że firma postanowiła nie brać bezpośredniego finansowania od Warp Speed ​​na opracowanie szczepionki. Powodem takiego postanowienia była chęć posiadania niezależności w przeprowadzaniu doświadczeń, a tym samym uwolnienie się od kontroli, przedstawiania raportów i uzgadniania, na co będą wydawane otrzymane pieniądze. Poprzez osobliwy zbieg okoliczności, substancja zwana szczepionką była gotowa po wyborach prezydenckich i zwycięstwie Bidena i zaczęła być rozprowadzana na podstawie tymczasowego zezwolenia.

W każdym razie w okresie 2020 firmy Pfizer PAC i Pfizer Inc. dzieląc pieniądze po równo między Republikanów i Demokratów, wsparły 1842 kandydatów i wiele komitetów politycznych na wszystkich szczeblach władzy. Jak mówią przedstawiciele firmy, kładą duży nacisk na ciągły rozwój wyznaczonych przez siebie celów, a którymi są odkrywanie i dostarczanie ludziom wynalazków medycznych zmieniających ich życie. Robią to, dzięki członkom PAC i zespołowi ds. relacji z rządem USA firmy Pfizer, którzy są na miejscu w Waszyngtonie po to, aby edukować i angażować odpowiednich ludzi do swojego projektu.

Zgodnie z tą myślą Sally Susman i Rady Johnson napisali: „Jako główny specjalista ds. zgodności i spraw korporacyjnych firmy Pfizer możemy jednoznacznie powiedzieć, że nasza decyzja o wsparciu każdego wybranego urzędnika opiera się na etycznych, odpowiedzialnych i uczciwych zasadach, które wspierają zachęty do innowacji i dostępu pacjentów do leków oraz innowacyjnych szczepionek. Nasze wsparcie PAC nie oznacza poparcia stanowiska kandydata w jakiejkolwiek kwestii społecznej lub religijnej”. Tak też w notatce z Big Pharma czytamy, że nie było bezpośredniego finansowania Bidena, jednak pogłoski o sponsoringu, takim jak PAC i korporacyjne wpłaty na cele polityczne, są niezliczone. Mają charakter sieci i rozprzestrzeniają się na poziomie każdego stanu, co sprawia, że wyliczenie dokładnej kwoty lobbingu jest niezmiernie utrudnione.

Pozostaje jednak pewność konfliktu interesów w skali makro, między amerykańskimi politykami, a wielką farmą, a który pojawił się w związku z zatwierdzeniem szczepionki Comirnaty Pfizera również dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Należy przyznać, że Pfizer skrupulatnie przestrzega wszystkich federalnych, stanowych i lokalnych przepisów prawa oraz wymogów sprawozdawczych dotyczących PAC i korporacyjnych wpłat na cele polityczne. Datki te są zliczane i publikowane w corocznym raporcie umieszczonym na stronie firmy w sekcji „Lobbing i datki na cele polityczne”.

Na podstawie: Pfizer.com
Źródło: WiciPolskie.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.