Jak naiwny PewDiePie poznał prawdę o ADL

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 2555

10 września cieszący się niezwykłą popularnością (100 milionów fanów) szwedzki youtuber PewDiePie zadeklarował chęć przekazania 50 000 USD na rzecz ADL (Anti-Defamation League, pl. Liga Przeciw Zniesławieniom – amerykańska organizacja, jedna z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów). Dotychczasowi zwolennicy kontaktujący się z nim na kanale w ciągu 24 godzin ostro skrytykowali ten gest.

Wśród sceptyków znalazł się znany polskim odbiorcom komentator dr Michael Jones. Obszernie scharakteryzował przeszłość organizacji, która zdecydowanie przemawiała za powstrzymaniem się od gestów dobroczynnych. Według jego wiedzy ADL autoryzuje kampanię cenzurowania wolnego słowa etykietując mówiących prawdę, myślących niezależnie jako ludzi posługujących się mową nienawiści. Organizacji tej przypisuje się kontrolę umysłu poprzez zakaz głoszenia niewygodnej im krytyki. Napiętnowany przez ADL choćby głosił poglądy poparte faktami może tylko milczeć, a niepokorny musi liczyć się  ze złamaniem kariery zawodowej, ruiną finansową wynikłą z procesów sądowych opartych li tylko na pomówieniach. Jeśli w Związku Radzieckim w ten sposób działały instytucje państwa, to współcześnie dokonują tego prywatne organizacje jak stowarzyszenia, czy fundacje. Taką jest ADL, której już 40 lat temu wytknięto zajmowanie się praniem pieniędzy, działalnością szpiegowską, infiltrowaniem ugrupowań politycznych o czym pisał „Los Angeles Times”.

Jako organizacja gromadząca wszelkie materiały kompromitujące wybraną osobę, doprowadza szantażem do posłuszeństwa, albo eliminuje ją z życia zawodowego, bądź społecznego.

Dobroczynność ofiarodawców zasilała finanse ADL pozwalające wykupić wolność przestępcom ich pobratymców. Książką demaskującą te praktyki jest „Jak Meyer Lensky przejął balet z Cincinnati i co zrobiły cztery tancerki”. M. Lensky był znanym recydywistą, a jak informuje „Wikipedia” nazywany był księgowym mafii. Urodzony w Grodnie jako Meier Suchowlanski, po przyjeździe do USA znalazł wspólny język z Lucky Luciano, współtworząc światek przestępczości zorganizowanej. Szczodrze przekazywał darowizny dla ADL. Jego wnuczka została aktywistką tej organizacji. Inną osobą wspierającą ADL był Moe Dalitz (Morris Barney Dalitz) – znany w świecie przemytniczym gangster z okresu prohibicji, właściciel kasyna i… filantrop. Na swoim koncie miał związki ze światem prostytucji.

Rok 1984 stał się punktem zwrotnym w działalności ADL po tym jak Moe Dalitz przekazał dość pieniędzy, by dostąpić zaszczytu bycia obdarowanym nagrodą „światła wolności”. Od tej chwili nagroda zresetowała wcześniejsze zarzuty o jego działalności gangsterskiej, czyniąc zeń bohatera, a wszelkie wypominania przeszłości wywoływały zarzut antysemityzmu niepoprawnych krytyków pomnych historii. 1984 był rokiem przełomowym z jeszcze jednego powodu. ADL rozpoczęła współpracę z FBI ustanawiając nową kategorię przestępstwa „nienawiści”. Zamiast ścigania autentycznych przestępców FBI zaczęła tropić mowę niewygodną dla faktów. ADL wskazywała nie tylko jednostki, ale grupy, które w jej mniemaniu należało ścigać. Kolejnym źródłem finansowania ADL był Marc Rich. Oskarżony w USA o przestępstwa podatkowe uciekł do Szwajcarii. Po 17 latach działalności gospodarczej doczekał się ułaskawienia przez Billa Clintona. Ciekawie też prezentuje się postać Barry Kirschera, który jako adwokat wyjednał łaskawy wyrok dla J. Epsteina w zamian za usługę dla FBI ujawniającą mechanizm funduszy hedgingowych.

Wiedza młodych Amerykanów o roli ADL w realiach ich kraju jest dziś znacznie wyższa, dlatego reakcja niedawnych zwolenników na gest naiwnego darczyńcy PewDiePie skłoniła młodego filantropa do wycofania się z pochopnego kroku. Niemal natychmiast dopatrzono się w stroju młodego youtubera symboliki faszystowskiej dostrzegając na czarnym tle stójki niepoprawnego krzyża celtyckiego.

Autorstwo: Jola
Na podstawie: CCN.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Maximov 11.12.2019 10:12

    Przydałby się akapit co to w ogóle jest ADL.
    Liga Antydefamacyjna, Liga przeciw Zniesławieniom[a], ADL (od ang. Anti-Defamation League) – amerykańska organizacja, jedna z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów.

  2. Hassasin 11.12.2019 15:48

    Z filmu dokumentalnego zniesławienie o ADL 5 minuta filmu, rozmowa z babcią w Jerozolimie: ,, Babciu jeżeli tam jest ( Europa) taki antysemityzm to czemu ci żydzi nie przyjadą do Izraela ? -babcia: BO MUSIELIBY PRACOWAĆ ,, https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.