Pętla wokół wolności słowa zaciska się

Opublikowano: 04.10.2023 | Kategorie: Media, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1733

Profesor prawa Uniwersytetu w Ottawie, Michael Geist, twierdzi, że Bill C-11 sygnalizuje, że Kanadyjska Komisja ds. Radia, Telewizji i Telekomunikacji (CRTC) wprowadzi kolejne regulacje rządowe, które będą naruszać wolność słowa.

„W ustawie C-11 nigdy nie chodziło tylko o „internetowych gigantów”, a najnowsza decyzja CRTC potwierdza, że ​​trwają prace nad obszernymi ramami regulacyjnymi, które prawdopodobnie obejmą podcasty, strony dla dorosłych, serwisy informacyjne i wiele innych internetowych materiałów wideo i usług audio” – napisał Geist na „X”, oraz we wpisie na blogu swojej strony internetowej. „CRTC wyraźnie sygnalizuje, że nadchodzą dalsze regulacje. W rzeczywistości mówi dokładnie to samo w przypadku witryn dla dorosłych i serwisów społecznościowych. Nie jest to łatwy sposób na uniknięcie regulacji. To początek znacznie większego systemu regulacji Internetu” – dodał.

Wiosną ubiegłego roku przyjęto ustawę C-11. Od tego czasu CRTC przeprowadziła szereg dyskusji w celu opracowania przepisów związanych z prawem. 29 września ogłoszono dwie decyzje, w tym wymóg rejestracji w CRTC usług przesyłania strumieniowego, które zarabiają ponad 10 milionów dolarów. Ogłoszono również, że usługi przesyłania strumieniowego online muszą udostępniać CRTC informacje o swoich treściach i subskrypcji. Usługi przesyłania strumieniowego online są również wymagane, aby mieć pewność, że treści nie są powiązane z określonym dostawcą usług mobilnych lub internetowych. „Opracowujemy nowoczesne ramy nadawcze, które można dostosować do zmieniających się okoliczności” – zapowiedziała dyrektor generalna CRTC Vicky Eatrides w komunikacie prasowym z 29 września.

Na swoim blogu Geist ostrzega, że ​​rząd federalny chce objąć „wszystkich” powszechnymi przepisami dotyczącymi nadawania programów. „Podejście rządu polegało na zastosowaniu kanadyjskiego prawa dotyczącego transmisji do wszystkich: wszelkich usług audio i wideo w dowolnym miejscu na świecie, w tym serwisów informacyjnych, podcastów, audiobooków i witryn dla dorosłych. Rząd skupił się głównie na tych, którzy czerpią znaczne dochody z ich treści. Organ regulacyjny faktycznie twierdzi, że podcaster lub serwis informacyjny, generujący określony próg przychodów, muszą zarejestrować się w rządzie, co jest sprzeczne z prawem do wolności słowa bez ingerencji rządu” – czytamy w poście profesora prawa w mediach społecznościowych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Zdjęcie: dimitrisvetsikas1969 (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.