Pentagon przekazał kontrolę nad częścią Internetu tajemniczej firmie

Opublikowano: 28.04.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1515

175 milionów adresów internetowych należących do Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, jest obecnie obsługiwane przez nieznaną firmę, założoną we wrześniu ubiegłego roku. Do tej pory nie otrzymała ona żadnych zamówień rządowych, lecz otrzymała do swojej dyspozycji 1/25 całego Internetu.

Dla porównania, jest to więcej adresów niż giganci technologiczni, takcy jak China Telecom, AT&T i Comcast. Global Resource Systems, bo tak nazywa się wspomniana firma, nie ma ona nawet własnej strony internetowej lub oficjalnego numeru telefonu. Jej siedziba, (sądząc po wyciągu z rejestru) mieści się w miasteczku Plantation na Florydzie, w tym samym budynku co tamtejszy bank. Co ciekawe, firma nie uzyskała licencji na prowadzenie swojej działalności.

Fakt, że Pentagon wybrał akurat te nieznaną firmę, do zarządzania tak ogromnym fragmentem Internetu, jest sporym zaskoczeniem. Departament Obrony USA, przez bardzo długi czas, nie odpowiadał na prośby dziennikarzy i pozostawił tę sytuację bez komentarza. Jak donosi agencja Associated Press, niedawno Pentagon przedstawił bardzo zwięzłe wyjaśnienie swojej decyzji: „Wojsko ma nadzieję na „ocenę i zapobieganie nieautoryzowanemu wykorzystaniu przestrzeni adresowej DoD. Pentagon liczy na to, że uda mu się „zidentyfikować potencjalne luki w zabezpieczeniach” w ramach działań mających na celu obronę przed cyberwłamaniami dokonywanymi przez globalnych adwersarzy, którzy konsekwentnie infiltrują sieci amerykańskie, czasami działając z nieużywanych bloków adresów internetowych”.

Niektórzy eksperci ds. Cyberbezpieczeństwa spekulowali, że Pentagon może wykorzystywać nowo reklamowaną przestrzeń do tworzenia „honeypotów”, czyli maszyn wyposażonych w luki w zabezpieczeniach, stworzone aby przyciągać hakerów. Sugerowano również iż mogą oni konfigurować dedykowaną infrastrukturę – oprogramowanie i serwery – do poszukiwania podejrzanych działań. Rzecznik Pentagonu, nie wyjaśnił jednak, dlaczego Departament Obrony wybrał do tego celu akurat Global Resource Systems LLC.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: APNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.