Pentagon planuje budowę własnej stacji kosmicznej

Opublikowano: 09.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 340

Amerykanie chcą mieć własną wojskową stację kosmiczną. Departamentu Obrony USA, a konkretnie DIU (Defense Innovation Unit) ogłosił przetarg na opracowanie wojskowej stacji kosmicznej, która mogłaby zostać wykorzystana do przeprowadzenia eksperymentów i przechowywania ładunków.

Zgodnie z opublikowaną listą wymagań, Pentagon oczekuje od potencjalnych oferentów, budowy stacji kosmicznej. Ma to być mała zrobotyzowana stacja o objętość jednego metra sześciennego. Według założeń będą tam przeprowadzane eksperymenty z mikrograwitacją, do szkolenia, testowania, składowania i transportu towarów, a także powinna wykonać jakieś bliżej niesprecyzowane „inne funkcje”. Prawdopodobnie chodzi o szpiegowanie z przestrzeni kosmicznej, albo o obserwacje astronomiczne, które Pentagon chciałby prowadzić z jakichś powodów.

Stacja ma mieć metr sześcienny objętości i powinna nadawać się do przechowywania ładunku o wadze 80 kg. Pokładowe źródło zasilania musi zapewnić 1 kilowat energii. Potrzebny jest również system komunikacji i przekazywania danych, który ma zapewniać transmisję przynajmniej z prędkością do 100 kilobitów na sekundę. Konkurs będzie prowadzony w kilku etapach. Teraz jest czas na zgłoszenia zainteresowanych i na projektowanie przez nich koncepcji stacji. W 2020 roku powinny powstać pierwsze prototypy.

Stacja kosmiczna Pentagonu ma być połączona w sposób modułowy i ma zapewniać możliwość dalszej jej modernizacji. Wśród funkcji stacji Pentagon zakłada również stworzenie systemów podtrzymywania życia co być może otworzy w przyszłości drogę do wprowadzenia tam ludzi.

Ponadto stacja musi być w stanie zmienić orbitę pracy poza niską orbitą Ziemi, musi być w stanie dokować z innymi załogowymi i bezzałogowymi statkami kosmicznymi, a także dokonywać montażu innych obiektów na orbicie za pomocą jednego lub więcej zrobotyzowanych ramion.

Przyjmowanie wniosków przeprowadza wspomniany DIU czyli Departament innowacji wojskowej. Jeśli rezultaty prac oferentów będą zadowalające w ciągu najbliższych dwóch lat projekt może zostać zrealizowany i stacja kosmiczna Pentagonu znajdzie się na orbicie.

Na podstawie: Diu.mil
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krokodylowy 09.07.2019 15:44

    Kubatura 1m3. No, no. Stacja w kieszonkowym wydaniu. Tu chyba bardziej chodzi o satelitę o budowie modułowej. Dziś w ładowni jakiś radar, jutro laser do niszczenia innych satelitów, pojutrze głowica bojowa do spuszczenia razem z gałązką oliwną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.