Pentagon planuje budowę własnej stacji kosmicznej

Opublikowano: 09.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 9

Amerykanie chcą mieć własną wojskową stację kosmiczną. Departamentu Obrony USA, a konkretnie DIU (Defense Innovation Unit) ogłosił przetarg na opracowanie wojskowej stacji kosmicznej, która mogłaby zostać wykorzystana do przeprowadzenia eksperymentów i przechowywania ładunków.

Zgodnie z opublikowaną listą wymagań, Pentagon oczekuje od potencjalnych oferentów, budowy stacji kosmicznej. Ma to być mała zrobotyzowana stacja o objętość jednego metra sześciennego. Według założeń będą tam przeprowadzane eksperymenty z mikrograwitacją, do szkolenia, testowania, składowania i transportu towarów, a także powinna wykonać jakieś bliżej niesprecyzowane „inne funkcje”. Prawdopodobnie chodzi o szpiegowanie z przestrzeni kosmicznej, albo o obserwacje astronomiczne, które Pentagon chciałby prowadzić z jakichś powodów.

Stacja ma mieć metr sześcienny objętości i powinna nadawać się do przechowywania ładunku o wadze 80 kg. Pokładowe źródło zasilania musi zapewnić 1 kilowat energii. Potrzebny jest również system komunikacji i przekazywania danych, który ma zapewniać transmisję przynajmniej z prędkością do 100 kilobitów na sekundę. Konkurs będzie prowadzony w kilku etapach. Teraz jest czas na zgłoszenia zainteresowanych i na projektowanie przez nich koncepcji stacji. W 2020 roku powinny powstać pierwsze prototypy.

Stacja kosmiczna Pentagonu ma być połączona w sposób modułowy i ma zapewniać możliwość dalszej jej modernizacji. Wśród funkcji stacji Pentagon zakłada również stworzenie systemów podtrzymywania życia co być może otworzy w przyszłości drogę do wprowadzenia tam ludzi.

Ponadto stacja musi być w stanie zmienić orbitę pracy poza niską orbitą Ziemi, musi być w stanie dokować z innymi załogowymi i bezzałogowymi statkami kosmicznymi, a także dokonywać montażu innych obiektów na orbicie za pomocą jednego lub więcej zrobotyzowanych ramion.

Przyjmowanie wniosków przeprowadza wspomniany DIU czyli Departament innowacji wojskowej. Jeśli rezultaty prac oferentów będą zadowalające w ciągu najbliższych dwóch lat projekt może zostać zrealizowany i stacja kosmiczna Pentagonu znajdzie się na orbicie.

Na podstawie: Diu.mil
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Kubatura 1m3. No, no. Stacja w kieszonkowym wydaniu. Tu chyba bardziej chodzi o satelitę o budowie modułowej. Dziś w ładowni jakiś radar, jutro laser do niszczenia innych satelitów, pojutrze głowica bojowa do spuszczenia razem z gałązką oliwną.