Pentagon ma 180 dni na odtajnienie informacji o UFO

Opublikowano: 08.01.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1440

Zgodnie z amerykańskim prawem Pentagon musi zdjęć klauzulę „tajne” z informacji na temat UFO. Zapis o podaniu tych informacji do wiedzy publicznej znalazł się w ustawie budżetowej USA na rok 2021, związanej także z pomocą w związku z pandemią koronawirusa.

Na jednej z 5593 stron nowej amerykańskiej ustawy budżetowej, zawierającej zapisy pomocowe ws. COVID-19, pojawił się nietypowy zapis. Chodzi o odtajnienie przez Pentagon raportu na temat UFO opartego na wiedzy amerykańskiego wojska. Według autorów zapisu UFO to określenie latającego obiektu nieznanego pochodzenia, niedającego się zidentyfikować jako żaden znany pojazd ani wyjaśnić żadnym ze znanych zjawisk atmosferycznych.

Ustawa budżetowa zakłada przeznaczenie części funduszy na badania nad UFO. Zobowiązuje ona jednak Pentagon i FBI do ujawnienia wiedzy na ten temat. Służby mają na to 180 dni od przyjęcia ustawy. Raport będzie jawny, choć pojawi się również dodatek tajny.

Docelowo ma powstać jednolita baza danych na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Zbierane będą w niej informacje od wszystkich organizacji wywiadowczych.

Pierwsze raporty na temat zarejestrowania UFO Pentagon opublikował w kwietniu 2020 roku. Wiadomo, że nagrania były prawdziwe, a obiektów nie udało się zidentyfikować. Wspomniane trzy nagrania pochodzą z 2004 i 2015 roku. Piloci F/A-18 Hornet należących do US Navy nagrali wówczas nietypowo zachowujące się, szybko poruszające się obiekty o owalnych kształtach.

Na podstawie: Independent, Military.com
Źródło: Nautilus.org.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
nazizm to ideologia lewicowa
Użytkownik
nazizm to ideologia lewicowa

czyli pewnie dalej nic sie nie dowiemy, skoro “Raport będzie jawny, choć pojawi się również dodatek tajny”. w czesci jawnej napisza, ze no cos tam lata, choc nie wiedza co, a konkrety dalej beda utajnione. obym sie mylil, czas pokaze.