Pełne zaszczepienie albo testowanie na okrągło

Opublikowano: 13.08.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1823

Poczynając od jesieni Uniwersytet w Toronto (Kanada) będzie wymagał od studentów, pracowników, wykładowców i gości odwiedzających jego kampusy pełnego zaszczepienia się przeciwko COVID-19. „Jest to kluczowa część starannie opracowanych protokołów dotyczących COVID-19, które obejmują obowiązkowe noszenie masek w pomieszczeniach i inne środki bezpieczeństwa” – napisał w środowym liście prezydent U of T, Meric Getler. „Nasze plany są zgodne z planami naszych rówieśniczych instytucji w Ontario”.

Uniwersytet wcześniej ogłosił wymagania dotyczące szczepień dla osób mieszkających w akademikach i uczestniczących w zajęciach „wysokiego ryzyka”, takich jak lekkoatletyka, staże edukacyjne i… nauczanie muzyki.

Osoby, które nie zostaną zaszczepione, będą musiały wziąć udział w programie szybkich badań przesiewowych – dwa razy w tygodniu używając zestawów domowych i muszą okazać negatywny wynik testu na 72 godziny przed przyjazdem na kampus. „Doceniam, że sytuacja w zakresie zdrowia publicznego pozostaje niepokojąca. Jeszcze raz zapewniam, że uniwersytet zachowa czujność w ochronie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich członków naszej społeczności i podejmiemy dodatkowe środki, jeśli warunki ulegną zmianie jesienią i zimą” – napisał Getler. Tymczasem profesor Kerry Bowman, bioetyk z U of T, mówi, że nakaz szczepień może prowadzić do podziałów.

Również Western University ogłosił w środę, że będzie wymagać od studentów, wykładowców i pracowników przedstawienia dowodu szczepienia COVID-19. Stwierdzono, że decyzja została podjęta po konsultacjach z partnerami w dziedzinie zdrowia publicznego i ekspertami wydziałowymi w dziedzinie medycyny, prawa i etyki. „Zdrowie i bezpieczeństwo naszej społeczności jest naszym najwyższym priorytetem – i jest to wspólny wysiłek” – stwierdza w oświadczeniu Sarah Prichard, pełniąca obowiązki rektora. „Szczepienie to nasza najlepsza droga do bezpiecznego kampusu”. Osoby bez dowodu szczepienia będą testowane dwa razy w tygodniu, aby móc przebywać na terenie kampusu.

Western University na początku tego miesiąca przeprowadził ankietę, aby zobaczyć, ilu jest zaszczepionych. Okazało się, że prawie 90 procent respondentów przyjęło podwójną dawkę, a ponad połowa pozostałych planuje to zrobić do września.

Uniwersytet dodaje, że maski pozostaną obowiązkowe podczas wszystkich zajęć w pomieszczeniach.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.