PayPal wstrzymał przelewy wewnętrzne w Rosji

Opublikowano: 01.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 52

Międzynarodowy serwis płatności PayPal od 31 lipca wstrzymał przelewy wewnętrzne w Rosji, użytkownicy będą teraz mogli wykonywać tylko płatności międzynarodowe.

Na początku lipca serwis płatniczy oficjalnie poinformował o zakończeniu obsługiwania przekazów pieniężnych w Rosji. Decyzja ta została podjęta w PayPalu w związku ze zmianami w ustawie „O krajowym systemie płatności”. Teraz operatorzy elektronicznego obiegu pieniądza i zaangażowane przez nich organizacje nie są uprawnieni do przekazywania danych o krajowych przelewach w Rosji za granicę ani do udostępniania takich informacji z terytorium obcego państwa.

Nowe zasady nie dotyczą przelewów międzynarodowych, a także przypadków, w których przekazanie informacji wymaga rozpatrzenia wniosków klientów o skorzystanie z elektronicznych środków płatniczych bez ich zgody.

„Zakończenie przelewów krajowych przez serwis doprowadzi do znaczących zmian na rynku, trudno tę informację nazwać pozytywną” – skomentował prezes Stowarzyszenia Uczestników Rynku Pieniądza Elektronicznego i Przekazów Pieniężnych Wiktor Dostow.

„Ograniczenie funkcjonalności systemu PayPal w Rosji w żaden sposób nie oznacza «spalenia» pieniądza elektronicznego, przymusowego zamykania portfeli elektronicznych itp. PayPal nadal działa zgodnie z rosyjskim prawem, a wymogi dotyczące ochrony konsumentów nadal obowiązują” – powiedział Dostow.

Według analityka „Fabryki Pomysłów Inwestycyjnych” BKS Jegora Dachtlera rezygnacja PayPala z przelewów wewnątrz Rosji nie będzie miała znaczącego wpływu na wyniki finansowe spółki.

„Jest mało prawdopodobne, aby miało to znaczący wpływ na rynek przelewów, użytkownicy pójdą do konkurencji. Uważam, że generalnie obywatele nie odczują znaczących niedogodności. Sądząc po liście PayPalu wysłanym przez firmę do Banku Centralnego, udział w zyskach z transakcji krajowych wyniósł tylko 4%. Dlatego dla wskaźników finansowych firmy nie stwarza to znaczącego ryzyka” – powiedział Dachtler.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o