PayPal przestał obsługiwać “Infowars”

Opublikowano: 23.09.2018 | Kategorie: Gospodarka, Media, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2391

PayPal, firma przetwarzająca płatności zablokowała obsługę strony “Infowars”. Ruch ten jest niczym innym jak politycznym zabiegiem mającym na celu sabotowanie finansowo wpływowych mediów na kilka tygodni przed wyborami uzupełniającymi.

Wczoraj przedstawiciele firmy zadzwonili do “Infowars” mówiąc, że PayPal po “kompleksowym przeglądzie witryny “Infowars”” rozwiązuje umowę. Firma twierdzi, że “​​Infowars” naruszyło “politykę dozwolonego użytku” PayPal, ponieważ “promuje ona nienawiść i dyskryminującą nietolerancję wobec niektórych społeczności i religii”. Żadne konkretne przykłady nie zostały oficjalnie przedstawione na poparcie tego twierdzenia. Wszystko oparte jest na mglistej definicji “nienawiści”, która jest tak ogólnikowa, że ​​praktycznie można wszystko pod nią podciągnąć.

Nieoficjalnie poinformowano “Infowars”, że krytyka islamu i sprzeciw wobec nauczania dzieci w szkołach transgenderyzmu to dwa przykłady wskazywanej “nienawiści”.

Wycofanie usługi wszczęto pomimo tego, że InfowarsStore.com nie zawiera żadnych treści politycznych, co podkreśla, że decyzja jest elementem szerszego ataku na platformę Infowars.

Przedstawiciele firmy PayPal powiedzieli, że dają “Infowarsowi” 10 dni na zmianę dostawcy przetwarzania płatności, po czym wszystkie usługi zostaną zatrzymane.

Zakaz został wydany zaledwie kilka tygodni po opublikowaniu przez grupę powiązaną z Georgem Sorosem o nazwie Right Ring Watch artykułu, w którym domagano się, aby firma PayPal rozwiązała umowę z Infowars w związku z “poważnymi naruszeniami warunków korzystania z platformy”.

Strona “Right Wing Watch” rutynowo narusza prawa autorskie, przesyłając do “You Tube” całe sekcje filmów innych ludzi bez jakiegokolwiek zezwolenia na ich wykorzystanie, jednak mimo tego kanał grupy nie został usunięty. “Right Wing Watch” jest własnością People For the American Way, która jest finansowana przez Open Society Initiative George Sorosa.

Co więcej, około dwa tygodnie temu posiadany przez Jeffa Bezosa “Washington Post” opublikował artykuł, który zasygnalizował PayPalowi, aby zbanował “Infowars”.

Artykuł zatytułowany “As Alex Jones rails against “Big Tech”, his Infowars stores still thrive online” (“Gdy Alex Jones walczy z „wielkimi firmami technologicznymi”, jego sklepy internetowe Infowars wciąż się dobrze rozwijają”) opłakuje fakt, że pomimo zbanowania Alexa Jonesa przez niemalże każdą platformę wielkich firm technologicznych, cenzura “pozostawiła kluczowe elementy jego maszyny do zarabiania pieniędzy” w postaci witryn sklepowych”. W artykule tym wyraźnie wspomniano w jaki sposób “Infowars” korzysta z systemu PayPal, aby generować “wysoką stopę sprzedaży”.

Jest to kolejny przykład na to jak konkurencyjna firma z rynku medialnego nadużywa swojej dominującej pozycji, by lobbować za zamknięciem mniejszych mediów.

Zbanowanie “Infowars” przez PayPal jest porównywalne do punktu kulminacyjnego funkcjonującego w komunistycznych Chinach kredytu społecznego, gdzie najpierw demonizuje się obywateli, następnie cenzuruje, a ostatecznie odbiera możliwość swobodnego działania na rynku. Decyzja jest również rażąco polityczna, biorąc pod uwagę fakt, że od wyborów uzupełniających dzieli nas zaledwie kilka tygodni.

Krucjata banowania Alexa Jonesa i “Infowars” z wielu innych platform została wzmocniona przez demokratycznego kongresmana Teda Deutcha, który zażądał odpowiedzi na pytanie, dlaczego “Facebook” i “You Tube” nie zbanowały Jonesa. Obie firmy w zaledwie kilka tygodni spełniły żądanie Deutcha.

Argument, że PayPal, podobnie jak mnóstwo innych gigantów z Doliny Krzemowej, które zbanowały “Infowars” i Alexa Jonesa, są “tylko prywatnymi firmami” do nikogo już nie przemawia. Do jakiego stopnia konserwatyści pozwolą na to by być prześladowanymi za swoje poglądy polityczne? Czy dojdzie do etapu, w którym konserwatystom odbierze się prawo prowadzenia rachunków bankowych lub dokonywania zakupów z powodu ich osobistych przekonań? To jest doprawdy przerażające.

Ludziom takim jak David Horowitz i Robert Spencer już wcześniej ograniczono dostęp do rynku ze względu na to, że krytykowali islam. Czy mamy teraz rozumieć, że za kwestionowanie często gwałtownego i nietolerancyjnego systemu wierzeń obecnie będzie się traciło podstawowe prawo do działania na rynku?

Działalność PayPal jest zbliżona do publicznego obszaru handlu transakcyjnego. Można na poziomie prawnym twierdzić, że decyzja PayPal stanowi ingerencję w handel międzystanowy i jest wymuszaniem haraczy. Zakaz stanowi nic innego jak politycznie umotywowaną dyskryminację finansową ze strony gigantycznej korporacji, która nadużywa swego monopolistycznego statusu, aby atakować podstawowe prawo do prowadzenia handlu.

Poniżej materiał o tym jak wielkie firmy technologiczne robiły to samo w III Rzeszy.

PayPal nadal oferuje swoje usługi wszelkim niestosownym grupom i organizacjom, w tym grupom powiązanym z palestyńskimi terrorystami i ekstremistami, takimi jak Louis Farrakhan. Dlaczego im nie odmawia się usług? I kto ma decydować o tym co jest “nienawiścią”?

Wcześniej źródła w Waszyngtonie poinformowały “Infowars”, że następne w kolejce będą firmy przetwarzające płatności, których “Infowars” będzie pierwszą ofiarą. Następnie lewicowcy będą próbowali zniszczyć NRA i konserwatywne grupy głównego nurtu.

Podobnie jak sabotowano zdolność “Wikileaks” do przetwarzania płatności po tym jak stanęli w kontrze do establishmentu, tak i teraz finansowy atak na “Infowars” został zorganizowany przez polityczny lewicowy ruch oporu znajdujący się w administracji rządowej.

Inni znani działacze prawicowi muszą sobie zdać sprawę z tego, że dziś dotyka to “Infowars”, natomiast jutro dotknie ich.

To jest generalnie ingerencja w wybory. Gigantyczne korporacje przyjmują rozkazy od establishmentu i lewicowych grup, następnie niszcząc możliwość innych grup do pozyskiwania środków do życia, poprzez ograniczanie im dostępu do rynku.

W taki sam sposób autorytarne reżimy historii niszczyły wrogów politycznych i grupy mniejszościowe: poprzez usunięcie ich prawa do angażowania się w handel. Teraz, gdy rolę rządów przejęły gigantyczne monopolistyczne korporacje to mogą to bezkarnie robić, ponieważ konserwatyści mają głowy pochowane w piasku. Dlatego właśnie konieczne jest, aby prezydent Trump wydał zarządzenie, które zapewni ochronę konserwatystom, których prawa są regularnie naruszane przez monopolistyczne wielkie firmy technologiczne.

Wywołuje to przerażający efekt domina i okropny precedens dla wolności słowa oraz wolności handlu. Firma PayPal musi ponownie rozważyć tą okropną decyzję.

W odpowiedzi na działania PayPal, firma “Infowars” rozważa obecnie wszystkie opcje prawne.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.