7000 tajnych agentów moralności w Teheranie

Opublikowano: 24.04.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 298

Policja w Teheranie rozmieści 7000 tajnych agentów moralności, których zadaniem jest rozprawienie się z kobietami, które nie przestrzegają ścisłej zasady noszenia hidżabu.

Takie działania mają miejsce każdej wiosny, kiedy rosnąca temperatura w stolicy zachęca ludzi do wyjścia, władze czują się wówczas zobowiązane do pilnowania czy normy moralne będą przestrzegane.

Co jest kontrolowane przez policję moralności? Niedopasowane chusty, zbyt ciasne płaszcze, zbyt krótkie spodnie i bransoletki u mężczyzn. W tym roku doszło do listy wyprowadzanie psów.

Reakcja nie będzie jednak natychmiastowa. Agenci będą przesyłali zdjęcia tablic rejestracyjnych to przełożonych, którzy będą oficjalnie wzywali występujących przeciwko moralności na policję. Jeżeli osoba taka nie pojawi się na posterunku po otrzymaniu wezwania, nie będzie mogła sprzedać samochodu.

Mówi się, że coraz więcej kobiet w Teheranie nie nosi chusty podczas jazdy samochodem, a najnowsza moda to noszenie płaszcza bez guzików.

Co prawda ostatnie wybory wygrał Hasan Rouhani, który jest przeciwko takim działaniom policji, ale ta działa pod bezpośrednią kontrolą najwyższego przywódcy Ajatollaha Ali Khameneiego.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

raj dla lewackich pseudofeministek i innych obrońców szariatyzacji