Paszynian gotów uznać Karabach za część Azerbejdżanu

Opublikowano: 23.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1237

Premier Armenii Nikol Paszynian powiedział 22 maja na konferencji prasowej, że uzna integralność terytorialną Azerbejdżanu, która obejmuje Górski Karabach, ale pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa ludności ormiańskiej.

„Armenia uznaje 86,6 tys. km2 terytorium Azerbejdżanu i na tej podstawie Azerbejdżan jest gotowy uznać 29,8 tys. km2 integralności terytorialnej Armenii. 86,6 tys. km2 Azerbejdżanu obejmuje Górski Karabach, ale należy zauważyć, że mówimy również, że kwestia praw i bezpieczeństwa Ormian z Górskiego Karabachu musi zostać omówiona w formacie Baku-Stepanakert” — powiedział Paszynian.

Według szefa armeńskiego gabinetu ministrów, Erywań rozumie, że Baku uznaje integralność terytorialną Armenii. Wezwał również do międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa i poszanowania praw Ormian z Górskiego Karabachu, wyrażając zaniepokojenie, że w przeciwnym razie Azerbejdżan mógłby rzekomo przeprowadzić czystki etniczne w regionie.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.