Pastor kazał zakopać się żywcem w ziemi na trzy dni

Opublikowano: 29.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1954

Zambijski prorok, który wierzył, że podobnie, jak Jezus Chrystus będzie w stanie zmartwychwstać, zmarł po tym, jak jego wyznawcy pochowali go żywcem. Jak łatwo się było domyślić, po tym, jak zgodnie z planem odkopano go po trzech dniach, nadal pozostawał martwy.

22-letni James Sakara był pastorem z Zambii, którzy wierzył, że podobnie jak Jezus będzie w stanie pokonać śmierć i literalnie wstać z martwych. Mężczyzna mieszkający w mieście Chadiza przekonywał, że jest prorokiem. Zapewniał członków swojego kościoła, że jest w stanie powtórzyć cuda, które zostały dokonane przez Jezusa Chrystusa. Na potwierdzenie swoich słów zdołał przekonać członków swojego kościoła, aby… pogrzebali go w ziemi żywcem. W dodatku nakazał im zawiązanie sobie rąk. Cytując Pismo Święte Sakara zapewniał, że uda mu się dokonać zmartwychwstania.

W myśl słów „to czyńcie na moją pamiątkę” zambijski duchowny chciał pójść w ślady Chrystusa. Dodajmy w tym miejscu, że ów cytat z „Biblii” nie odnosi się do zmartwychwstania, lecz do sytuacji, w której Jezus podczas ostatniej wieczerzy, gdy ustanawia Eucharystię.

Wierni domniemanego proroka zastosowali się do jego poleceń. Lokalne media donoszą, że przekonał trzech członków swojego kościoła do pomocy w jego próbie zmartwychwstania. Po trzech dniach odkopali grób i, jak można było się spodziewać, znaleźli w nim martwego Sakarę. Na nic zdały się również próby odprawiania modlitw nad jego martwym ciałem…

O tej dziwacznej sprawie piszą media zagraniczne (w tym brytyjski „Daily Mail” oraz ”India Times”). Spośród trzech osób, które na ochotnika zgłosiły się do pomocy pastorowi, jeden zgłosił się na policję. Pozostali dwaj uciekli i obecnie są poszukiwani. Warto również wspomnieć, że fałszywy prorok był żonaty. Według lokalnych doniesień jego partnerka jest w ciąży.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 29.08.2021 17:16

    xD

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.