Partia Merkel z najsłabszym wynikiem wyborczym w historii

Opublikowano: 27.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1510

Socjaldemokraci z SPD wygrali niedzielne wybory do Bundestagu, zdobywając 25,7 proc. głosów i wyprzedzając CDU/CSU z 24,1 proc. – wynika z oficjalnych, wstępnych rezultatów głosowania.

Socjaldemokraci z SPD uzyskali 25,7 proc. głosów, a na drugim miejscu są chadecy z CDU/CSU (24,1 proc.). Dla chadeków jest to najniższy wynik w historii, nigdy wcześniej ta partia nie miała mniej niż 30 proc. poparcia.

Trzecią siłą w parlamencie będą Zieloni z poparciem 14,8 proc.

Na czwartym miejscu plasują się liberałowie z FDP, zdobywając w niedzielnym głosowaniu 11,5 proc.

Prawicowa AfD uzyskała 10,3 proc., z kolei Lewica ma 4,9 proc. głosów.

W Niemczech w niedzielę 26 września odbyły się wybory parlamentarne. Urzędująca kanclerz Angela Merkel ogłosiła wcześniej, że nie będzie ubiegać się o przedłużenie swojego mandatu szefowej partii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Rgga34 27.09.2021 20:10

    Niestety nic się nie zmieni po tych wyborach. Z afd nikt się nie połączy.
    Niemcy jak Francja są na równi pochyłej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.