Partia Korwina-Mikkego razem z PO i SLD

Opublikowano: 17.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 845

Do zawiązania na pozór bardzo egzotycznej koalicji doszło w Siedlcach, które jak cały kraj będą na jesieni areną walki w wyborach samorządowych. Lokalne struktury partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego nawiązały więc współpracę z Platformą Obywatelską oraz Sojuszem Lewicy Demokratycznej, a celem tych trzech ugrupowań jest odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy w tym mazowieckim mieście.

Twórcy sojuszu o nazwie „Lepsze Siedlce” w swojej deklaracji nie ukrywają, iż ich nadrzędnym celem jest właśnie wygrana z PiS, ponieważ prezydentem miasta od 2006 roku jest przedstawiciel tej partii, a więc Wojciech Kudelski, zaś klub radnych ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego jest najliczniejszym z istniejących w tamtejszej radzie miasta. Paweł Wyrzykowski z Wolności, Krzysztof Chaberski z PO i Maciej Drabio z SLD twierdzą, iż złe rządy centroprawicy spowodowały nawiązanie współpracy mimo różnic światopoglądowych dzielących twórców „Lepszych Siedlec”.

W swojej deklaracji konserwatywni liberałowie, demoliberałowie oraz postkomuniści zachęcają do współpracy inne partie i lokalne stowarzyszenia, a przede wszystkim zapowiadają zmniejszenie długu miasta, wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej, walkę ze smogiem, „nieoszczędzanie na mieszkańcach”, aktywniejsze pozyskiwanie inwestorów, czy też efektywniejsze wykorzystanie środków z Unii Europejskiej.

Szef partii Janusza Korwin-Mikkego w Siedlcach komentując zawiązanie tego sojuszu stwierdził, że głównym celem Wolności jest walka z zadłużeniem, które według wspomnianego Wyrzykowskiego jest plagą współczesnego samorządu w naszym kraju. Dodatkowo Wyrzykowski nie ukrywa, iż sojusz z demoliberałami i postkomunistami jest dla jego ugrupowania szansą na przekroczenie progu wyborczego.

Na podstawie: Nczas.com, Podlasie24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. qrde blade 17.04.2018 15:39

  Tymczasem ABSOLUTNA REWELACJA i to nie jest FAKE !
  Niniejszym informujemy Polaków, że zapadł niezwykle ważny wyrok w sprawie o odszkodowanie za zniszczenie przez Niemców Warszawy podczas II WŚ.
  Sąd arbitrażowy z tego tytułu zasądził od państwa niemieckiego na rzecz II RP kwotę: 8 5 0 mld USD !
  … dokładnie od 31:00 choć należy oczywiście obejrzeć całość wyjaśnień
  https://youtu.be/XO0-ZhFu_qE

  jeśli link się nie otwiera skopiuj do linii poleceń : //youtu.be/XO0-ZhFu_qE
  PODAJCIE DALEJ BO ŁŻE MEDIA TEGO NIE ROZPOWSZECHNIĄ !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.