Parlament Francji przyjął ustawę o odbudowy Notre Dame

Opublikowano: 17.07.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Deputowani Zgromadzenia Narodowego (niższej izby parlamentu) Francji przyjęli w ostatecznym czytaniu projekt ustawy o odbudowie katedry Notre Dame w Paryżu, w której w kwietniu miał miejsce niszczycielski pożar.

Jak zauważono na stronie internetowej Zgromadzenia Narodowego, 91 posłów poparło przyjęcie ustawy, ośmiu głosowało przeciw, a 33 wstrzymało się od głosu. Dokument określa ramy przyszłych prac restauracyjnych w katedrze, a także status darowizn na odbudowę Notre Dame. W szczególności projekt ustawy zakłada wprowadzenie zachęt podatkowych dla osób, które przekazują środki na odbudowę katedry.

Zawiera również szereg zasad, według których zbierane będą darowizny.

Największy w historii pożar w katedrze Notre Dame, który wybuchł wieczorem 15 kwietnia, zniszczył część dachu katedry, zegar i iglicę. Ogień ugaszono dopiero następnego dnia. Struktura Notre Dame i główne dzieła sztuki, a także relikwie przechowywane w katedrze, ocalały.

Według francuskich mediów pożar mógł być związany z pracami restauracyjnymi. Prokuratura rozpoczęła śledztwo w związku z niezamierzonym wyrządzeniem szkody przy zapłonie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Najlepiej sprawdzić głównych ofiarodawców. Wymagana suma już dawno została przez nich zadeklarowana. Czekali tylko na odpowiednie ustawodawstwo aby “inwestycja” się zwróciła.